بیش از یک تن موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان در مرزهای جنوب شرق کشور کشف شد.  سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران استان سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق […]

بیش از یک تن موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان در مرزهای جنوب شرق کشور کشف شد.

 سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران استان سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه مرزی مکسوخته سراوان دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان مشخص گردید و مرزداران هنگ مرزی سراوان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و اجرای طرح مهار منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان موفق شدند، محموله موادمخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند موادمخدر را به وسیله دو دستگاه خودرو وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کرده که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروها و برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

سردار گودرزی در ادامه بیان داشت: مرزداران مجاهد هنگ مرزی سراوان در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف دو دستگاه خودرو، مقدار یک تن و ۲۰ کیلو و ۵۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل؛ ۳۹۷ کیلوگرم مرفین، ۵۳۷ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و ۸۶ کیلوگرم حشیش به همراه یک دستگاه بی‌سیم دستی را کشف کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استمرار کمک‌های مومنانه در سرپل‌ذهاب با حمایت دستگاه‌هایاجرایی

این مقام ارشد مرزبانی در ادامه با بیان اینکه تلاش مرزبانان برای دستگیری متهمان ادامه دارد، اظهار کرد: از همه غیور مردان و سلحشوران مرزبانی ناجا که در امر تأمین امنیت مرزهای کشور و جلوگیری از مواد افیونی به این مرز و بوم تلاش دارند تقدیر و تشکر می کنم.