کریمی البته پیشینه قابل اعتنایی دارد و مورد احترام است، اما خیلی از حرف‌هایش را هم نباید چندان جدی گرفت. به‌عنوان مثال اخیرا مصاحبه‌ای منتشر شده از فیروزخان که وی در آن به حمایت از عیسی آل‌کثیر پرداخته و مجازات این بازیکن از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا را سختگیرانه قلمداد کرده است. خب البته این […]

کریمی البته پیشینه قابل اعتنایی دارد و مورد احترام است، اما خیلی از حرف‌هایش را هم نباید چندان جدی گرفت. به‌عنوان مثال اخیرا مصاحبه‌ای منتشر شده از فیروزخان که وی در آن به حمایت از عیسی آل‌کثیر پرداخته و مجازات این بازیکن از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا را سختگیرانه قلمداد کرده است. خب البته این حرف‌ها در جامعه هواداری فوتبال ایران خریدار دارد؛ فضایی پر از احساس و سوگیری‌های متعصبانه و غیرمنطقی. با این حال اصل ماجرا این است که آل‌کثیر ناشی‌گری کرده و کنفدراسیون هم بدون توجه به استدلال‌های او، این بازیکن را سزاوار محرومیت دانسته است. وسط این همه داد و قال، شاید فقط جلال حسینی با توجه به جایگاهش جرأت کرد و به انتقاد از اشتباه ناخواسته آل‌کثیر پرداخت. توصیه جلال می‌تواند چراغ راه جوان‌ترها باشد تا پیش از هر کاری، به ابعاد مختلف عمل‌شان بیندیشند.

به‌طور کلی اما چنین تفسیری در مورد حکم آل‌کثیر از سوی فیروز کریمی چندان هم دور از ذهن نبود. بالاخره او همان کسی است که با بازیکن سیاهپوست تیم حریف دست نداد و حتی بازیکن خودی را از دست دادن با او منع کرد. تصاویر شوکه‌کننده این اقدام کریمی از برنامه ۹۰ پخش شد. در ایران این مسئله تاوان چندانی برای فیروزخان نداشت، اما روشن نیست اگر در یک رویداد بین‌المللی چنین حرکتی از سوی این مربی سر می‌زد چه اتفاقی رخ می‌داد. در هر صورت با توجه به آن سابقه، دفاع کریمی از آل‌کثیر هیچ‌چیز عجیبی نیست. اصلا کنفدراسیون اگر رفتار آقا فیروز را می‌دید، به عیسی جایزه هم می‌داد!

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ترافیک سنگین در محور چالوس و هراز