فریبرز کرمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: طی ۱۰ ماه سپری شده از سال‌جاری بیش از ۳۲ هزار ۸۹۱ تن کالا از پایانه مرزی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به کشور عراق صادر شده، که نسبت به سال گذشته در همین بازده زمانی ۱۱۳ درصد افزایش داشته است. وی افزود: همچنین […]

فریبرز کرمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: طی ۱۰ ماه سپری شده از سال‌جاری بیش از ۳۲ هزار ۸۹۱ تن کالا از پایانه مرزی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به کشور عراق صادر شده، که نسبت به سال گذشته در همین بازده زمانی ۱۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین در این مدت بیش از ۳۴۰ هزار تن کالا با حمل یک‌سره، از این پایانه مرزی عبور کرده و نسبت به سال ۹۸ رشدی چهار برابری داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، میزان تردد خودروهای خروجی از پایانه مرزی پرویزخان در ۱۰ ماهه امسال را ۲هزار و ۹۵۶ دستگاه اعلام و تصریح کرد: این موضوع با افزایش ۲ برابری نسبت به سال گذشته روبرو بوده است، همچنین ۱۵هزار و ۸۷۰ دستگاه نیز با حمل یکسره بار، از پایانه مرزی پرویزخان عبور کرده‌اند.

کرمی در پایان، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، امسال با کاهش ۸۰ درصدی تردد مسافران ایرانی به کشور عراق مواجه بودیم که در ۱۰ ماهه امسال ۱۲ هزار و ۵۰۶ نفر مسافر از پایانه مرزی پرویزخان تردد داشته‌اند و همچنین تردد اتباع خارجی نیز با کاهش ۹۵ درصدی به ۶ هزار و ۱۳۵ نفر رسیده است.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیکان و یک رکورد بی نظیر مقابل استقلال