به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه با تاکید براینکه خودرو حریم شخصی نیست، اظهار داشت: کشف حجاب و عادی‌سازی بی‌حجابی در جامعه اقدامی خلاف ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و خلاف قانون است. وی به اجرای طرح مقابله با کشف حجاب در خودرو نیز اشاره‌ای داشت و گفت: باتوجه […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه با تاکید براینکه خودرو حریم شخصی نیست، اظهار داشت: کشف حجاب و عادی‌سازی بی‌حجابی در جامعه اقدامی خلاف ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و خلاف قانون است.

وی به اجرای طرح مقابله با کشف حجاب در خودرو نیز اشاره‌ای داشت و گفت: باتوجه به اینکه قانونگذار عدم رعایت حدود حجاب اسلامی و کشف حجاب در خودرو را موجب جریمه و مجازات می‌داند، بنابراین اجرای این طرح توسط نیروی انتظامی مورد حمایت دستگاه قضایی قرار دارد.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بر این اساس، نیروی انتظامی باید به وظایف قانونی خود برای برخورد با ناهنجاری‌ها عمل کند.

وی ادامه داد: درصورتی که عدم رعایت حجاب و عفاف در یک خودرو برای اولین بار صورت گیرد، پلیس صرفا یک پیام هشدار برای مالک خودرو ارسال می‌کند.

کرمی اضافه کرد: با تکرار این عمل برای بار دوم توجیه و اخذ تعهد از مالک در دستور کار قرار خواهد گرفت و با تکرار آن برای بار سوم توقیف خودرو را بدنبال دارد.

مدعی‌العموم افزود: اگر این عمل برای بار چهارم تکرار شود، علاوه بر توقیف خودرو، مالک با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید براینکه همه دستگاه‌های حوزه فرهنگ برای کاهش نرخ بی‌حجابی باید پای کار باشند، گفت: در کنار برخورد قانونی باید اقدامات فرهنگی نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان علت اصلی اجرای طرح صیانت از عفاف و حجاب در خودروها را حفظ نظم جامعه و رعایت نظم عمومی اعلام کرد.

انتهای پیام/پ

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بهبود فضای کسب و کار موجب تحقق شعار سال می شود