ایسنا/کرمانشاه ۸۰ مرکز “مثبت زندگی” امروز (۱۸ اسفند) همزمان با افتتاح ۲۴۰۰ مرکز در سراسر کشور در کرمانشاه افتتاح شد. فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در حاشیه مراسم افتتاح این مراکز گفت: امروز بصورت همزمان ۲۴۰۰ مرکز “مثبت زندگی” در سراسر کشور بصورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد که از این تعداد ۸۰ مرکز مربوط به […]

ایسنا/کرمانشاه ۸۰ مرکز “مثبت زندگی” امروز (۱۸ اسفند) همزمان با افتتاح ۲۴۰۰ مرکز در سراسر کشور در کرمانشاه افتتاح شد.

فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در حاشیه مراسم افتتاح این مراکز گفت: امروز بصورت همزمان ۲۴۰۰ مرکز “مثبت زندگی” در سراسر کشور بصورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد که از این تعداد ۸۰ مرکز مربوط به استان کرمانشاه است.

وی افزود: از این تعداد، ۳۵ مرکز آن در شهرستان کرمانشاه و مابقی در سایر شهرستان ها است.

وی در تشریح فعالیت این مراکز، از انسجام بخشی فعالیت های بهزیستی در این مراکز خبر داد وافزود: در گذشته هر مددجوی بهزیستی پرونده های جداگانه در حوزه توانبخشی اجتماعی و … داشت و ممکن بود یک عضو خانواده پرونده توانبخشی در بهزیستی داشته و عضو دیگر پرونده اشتغال داشته باشد و به نوعی خدمات پراکنده بود.

وی افزود: با راه اندازی این مراکز عملا خدمات بهزیستی انسجام یافته و خدمات بصورت پرونده خانوار مددجو عرضه می شود.

محمدی با بیان اینکه در این مراکز پرونده هر ۱۵۰ خانوار مددجو توسط یک مددکار پیگیری می شود گفت: در این مراکز از پراکنده کاری جلوگیری شده و خدمات رسانی به شکل منسجم و در یک مرکز ارائه می شود و نیازی نیست که مددجویان برای بسیاری خدمات به بهزیستی مراجعه کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: امکان ارائه ۲۲ خدمت بهزیستی در این مراکز برای خانوارهای مددجو فراهم شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در هریک از مراکز “مثبت زندگی” استان حدود ۴۵۰ پرونده خانوار داریم و در هر مرکز پنج نفر مشغول به کارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
700 وکیل فعال در کانون وکلای کرمانشاه داریم/ تأکید بر ظرفیتوکلای جوان برای تحقق اهداف نهاد وکالت

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تمام خدمات این مراکز بر بستر الکترونیک است.

انتهای پیام