ایسنا/کرمانشاه گلخانه “حیدرآباد” هرسین اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور استاندار و مسئولین استانی کلنگ‌زنی شد، پروژه‌ای که هم قرار بود سرمایه‌گذاری خارجی برای استان جذب کند و هم وسعت گلخانه‌های استان را بیش از ۴۰ هکتار افزایش دهد. این پروژه در ابتدا قرار بود در سه فاز با سرمایه‌گذاری دو شرکت هلندی و ترک اجرایی شود، […]

ایسنا/کرمانشاه گلخانه “حیدرآباد” هرسین اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور استاندار و مسئولین استانی کلنگ‌زنی شد، پروژه‌ای که هم قرار بود سرمایه‌گذاری خارجی برای استان جذب کند و هم وسعت گلخانه‌های استان را بیش از ۴۰ هکتار افزایش دهد.

این پروژه در ابتدا قرار بود در سه فاز با سرمایه‌گذاری دو شرکت هلندی و ترک اجرایی شود، اما با گذشت چند وقت مشکلاتی رخ داد که سرمایه‌گذاران نتوانستند تعهدات خود را اجرایی کنند و در نهایت پروژه  از آنها گرفته شد.

پس از مدتی سه سرمایه‌گذار دیگر شامل شرکت‌های “ایساتیس اوراسیا”، “رویال فدک” و “موسسه مالی ملل” برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کردند که حالا شرکت ایساتیس اوراسیا کار را دست گرفته و عملیات اجرایی پروژه را آغاز کرده است.

رضا زارعی مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره آغاز عملیات اجرایی مجتمع گلخانه‌ای حیدرآباد هرسین، اظهار کرد: این پروژه در فاز اول و شامل ۲۳ هکتار برای اجرا به شرکت ایساتیس اوراسیا واگذار شده و اگر سرمایه گذار بتواند تعهدات خود را اجرایی کرده و کار را خوب پیش ببرد، مابقی پروژه را نیز در دست خواهد گرفت.

زارعی با بیان اینکه احداث این گلخانه در دو فاز دیده شده که فاز اول آن ۲۳ هکتار است که اگر این فاز اجرایی شود تا ۴۳  هکتار قابل افزایش است، اضافه کرد: هم اکنون عملیات اجرایی فاز اول پروژه مجتمع گلخانه‌ای حیدرآباد آغاز شده و پروژه پیشرفت خوبی دارد، به نحوی که عملیات تسطیح اراضی انجام شده و چاه آب مورد نیاز هم حفر شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تازه‌ترین اخبار همه‌گیری کووید19 در ایران| خوزستان در تبکرونا می‌سوزد/ کمترین رعایت پروتکل‌ها در آرامستان‌ها ثبت شده است +تصویر و نقشه

وی ادامه داد: احتمالا فاز اول پروژه سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید که در این فاز ۷۵۰۰ تن به مجموع تولیدات گلخانه ای استان اضافه خواهد کرد. ضمن اینکه پیش بینی می شود فاز دوم پروژه هم که ۲۰ هکتاری است در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

وی گفت: ۷۰ درصد محصولات این مجتمع گلخانه ‌ای که شامل میوه و سبزی، صیفی جات، گل وگیاه زینتی و گیاهان دارویی می باشد به کشورهای دیگر از جمله روسیه و کشورهای عربی صادر خواهد شد و مابقی برای مصرف داخلی است.

انتهای پیام