به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما بعد از ظهر امروز دوشنبه در سومین جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مساجد قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در هشت سال دفاع مقدس نقش به سزایی ایفا کردند. وی با بیان […]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما بعد از ظهر امروز دوشنبه در سومین جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مساجد قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در هشت سال دفاع مقدس نقش به سزایی ایفا کردند.

وی با بیان اینکه فلسفه تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد رونق دادن و سرمایه‌گذاری برای نماز است، افزود: کانون‌های فرهنگی مساجد نیازمند برنامه‌ریزی دقیق هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به لزوم ترویج نماز توسط حاکمیت در قانون اساسی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دغدغه این امر به وجود آمد، پیش از انقلاب در استان کرمانشاه از نماز استقبالی نمی‌شد.

علما با تاکید بر اینکه جوانان پس از انقلاب با شور و شوق فراوان به سمت نماز هدایت شدند، ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی برخی از استان‌های کشور در برخی از شاخص‌های دینی و مذهبی برتر شدند، زیرا که این استان‌ها ذاتاً خصوصیاتی داشته و از کرمانشاه متدین‌تر هستند.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه برای داشتن یک امام جماعت خوب و فرمانده عاقل اعتبارات مالی ویژه‌ای است نیاز است، تصریح کرد: در صورت نبود اعتبارات مورد نیاز کار پیش نمی‌رود، لذا تمامی دستگاه‌های مرتبط باید در حد توان خود به رونق و سرمایه‌گذاری در نماز اهتمام ورزند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هزینه ۱۴ میلیارد تومانی تأمین اجتماعی برای درمان بیمارانکرونایی