خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: «ذبیح الله رضوان مدنی» پدر شهیدان هاشم، حسن و حشمت‌الله رضوان‌مدنی و پدر همسر شهید مسعود امیری در واپسین روزهای سال ۱۳۹۷ دار فانی را وداع گفت. حاج ذبیح الله، بعد از مقاومت و ایستادگی‌اش پس از شنیدن خبر شهادت فرزندان و دامادش به «ذبیح عاشق» معروف شده بود. به بهانه […]

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: «ذبیح الله رضوان مدنی» پدر شهیدان هاشم، حسن و حشمت‌الله رضوان‌مدنی و پدر همسر شهید مسعود امیری در واپسین روزهای سال ۱۳۹۷ دار فانی را وداع گفت.

حاج ذبیح الله، بعد از مقاومت و ایستادگی‌اش پس از شنیدن خبر شهادت فرزندان و دامادش به «ذبیح عاشق» معروف شده بود.

به بهانه دومین سالگرد رحلت ابوالشهدا رضوان مدنی قطعه فیلمی از مناجات و نماز این پدر شهید برای نخستین بار از خبرگزاری مهر منتشر می‌شود.

اما در کنار این فیلم مرور خاطره‌ای از برادر شهیدان رضوان مدنی در حضور رهبر انقلاب در خصوص اطلاع از خبر شهادت شهیدان رضوان مدنی و شهید مسعود امیری خالی از لطف نیست.

اذان مغرب بود که از طرف ستاد سفر رهبری زنگ زدند که می‌خواهیم بیاییم برای مصاحبه؛ بعد هم که آمده‌اند، گفته‌اند به بچه‌ها خبر دهید بیایند، چند دقیقه دیگر آقا می‌آیند منزل شما. پدر شهدا از خوشحالی به سجده می‌افتد و مادر شهید از خوشحالی بی‌اختیار دست می‌زند.

به محض ورود حضرت آقا، مادر شهدا خودش را به رهبر می‌رساند و عبایش را می‌بوسد: «خیلی خوش آمدی آقا! قدم به چشممان گذاشتی. الهی فدات بشم آقا. ای عزیز دلم. ای گلم…» بقیه هم می‌زنند زیر گریه و یکی‌یکی جلو می‌آیند برای سلام و علیک، پدر همین‌طور پشت سر هم خدا را شکر می‌کند و مادر می‌گوید همه بچه‌هایم فدای سرتان.

حسین رضوان مدنی برادر بزرگ شهیدان برای حضرت آقا از شهادت برادران و دامادشان تعریف می‌کند: حشمت‌الله طراح موشک بود و به خاطر همین تخصص‌اش هم «ممنوع الجبهه»؛ اما در جریان عملیات مرصاد طاقت نمی‌آورد و می‌گوید: «دشمن تا کرمانشاه آمده. من چرا باید زنده بمانم؟» و ۲ روز مرخصی می‌گیرد و می‌رود جبهه.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مشغول بازسازی در ۷ شهر کشور هستیم/ اختصاص اعتبارات ویژه بهاجرای "طرح های هادی" در کرمانشاه 

وقتی ۲ ساعت مانده بوده به پایان مرخصی، از فرمانده‌اش اجازه می‌گیرد و می‌رود چند منافق دیگر را هم به درک واصل می‌کند و در همان مأموریت آخر، مرخصی دنیایی‌اش تمام می‌شود؛ مسعود امیری، داماد خانواده هم در همان عملیات شهید می‌شود.

خبر شهادت را اینگونه به پدر گفتم: حاج مسعود زخمی شده. می‌پرسد چه شده، گفتم: دستش قطع شده. می‌پرسد حالا کجاست؟ گفتم پیش خدا. پدر بلافاصله گفت شهید شد؟؛ باید به خواهر و عمه‌ات خبر بدهیم.

اما این پایان خبر نبود، در همین حال به پدر گفتم: حاج حشمت هم زخمی شده، البته فقط یک زخم کوچک! پدر پرسید: حالا کجاست، گفتم: پیش حاج مسعود!! و پدر گفت: او هم شهید شد؟

بعد از شنیدن این خبر پدر بلافاصله دست‌هایش را بالا برد و گفت: «خدایا! از خودت گرفتم و به خودت پس دادم. فدای امام حسین (ع) فدای امام (ره)» و بعد رفتند که خبر را به مادر و خواهر و عمه بدهند.

گفتنی است، حاج ذبیح الله رضوان مدنی پدر شهیدان والامقام رضوان مدنی و پدر همسر شهید مسعود امیری در اسفند ۹۷ درگذشت.