حجت الاسلام افشین کلات پور صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر به مناسبت سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اظهار کرد: این کانون‌ها به جهت مقابله با تهاجم فرهنگی و احیا نقش واقعی فرهنگی و تبلیغی مساجد در اسفندماه سال ۱۳۷۱ بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تأسیس شد. وی با اشاره به […]

حجت الاسلام افشین کلات پور صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر به مناسبت سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اظهار کرد: این کانون‌ها به جهت مقابله با تهاجم فرهنگی و احیا نقش واقعی فرهنگی و تبلیغی مساجد در اسفندماه سال ۱۳۷۱ بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تأسیس شد.

وی با اشاره به اهمیت نقش مساجد در جامعه اسلامی، افزود: مساجد از دیرباز علاوه بر اینکه محلی برای عبادات و پرداختن به معنویات، برگزاری و انجام مراسم‌های گوناگون اجتماعی و مذهبی و نشر معارف اسلامی و تربیت مؤمنان بوده است، به نوعی کانون اتحاد و انسجام مسلمانان به حساب می‌آید.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با بیان اینکه مخاطبان اصلی این کانون‌ها نسل جوان هستند، خاطر نشان کرد: مخاطبان بیانیه گام دوم انقلاب نیز جوانان هستند که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب نقشی بسیار مهم و حساس ایفا کنند.

کلات پور تصریح کرد: افراد فعال در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه به دلیل برخورداری از اخلاق مناسب و برنامه‌ریزی هدفمند برای پاسخ به نیازهای جوانان، نقش مهمی در جذب مخاطبان نوجوان و جوان دارند.

وی به فعالیت این کانون‌ها اشاره کرد و ادامه داد: کانون‌های مساجد این استان در حوزه‌های مختلفی از جمله برنامه‌های قرآن و عترت، هنری و مجازی مشغول فعالیت است که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا اکثر این برنامه‌ها به صورت مجازی برگزار شد.

کلات پور هدف اصلی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه را تحقق ارزش‌ها و اصول سیاست فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: تبلیغ، گسترش و تعمیق فرهنگ روح بخش اسلام و تاکید بر آرمان‌ها و ارزش‌های معنوی و فرهنگ اسلامی از جمله دیگر اهداف تأسیس این کانون‌ها است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رکورد مرگ و میر کرونایی در کرمانشاه باز هم شکسته شد/ فوت ۱۴نفر در یک روز

به گفته مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، زمینه سازی برای حضور فعال جوانان و نیروهای متعهد در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، شناسایی و تربیت نسل جوان، ارائه و عرضه فعالیت‌های فرهنگی و هنری بر اساس موازین و ضوابط اسلامی و ایجاد جاذبه‌های فرهنگی و هنری از مهمترین اهداف تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

وی با اشاره به برنامه‌های سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ۱۸ اسفند، افزود: هر سال برنامه‌های مختلف و متنوعی در سطح کانون‌های استان کرمانشاه با حضور پرشور جوانان و نوجوانان برگزار می‌شد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال برخی محدودیت‌ها، بسیاری از این برنامه‌ها در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

کلات پور گفت: راه اندازی رادیو مسجد ویژه سالروز تأسیس کانون‌های مسجد به مدت سه روز، تهیه و تولید پادکست، موشن‌گرافیک و اینفوگرافیک مرتبط و تجلیل از کانون‌های برتر و تجلیل از اصحاب رسانه از مهمترین برنامه‌های قابل اجرا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان کرمانشاه است.