به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کرمانشاه، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی به دلیل عوارض ناشی از مصرف مکمل‌های ورزشی در استان رو به افزایش است به همین منظور در تلاشیم تا این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کنیم. قباد […]

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کرمانشاه، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه تعداد مراجعه انعقاد سه تفاهم نامه همکاری برای پیشگیری از آسیب‌های مصرف مکمل‌های ورزشیکنندگان به مراکز درمانی به دلیل عوارض ناشی از مصرف مکمل‌های ورزشی در استان رو به افزایش است به همین منظور در تلاشیم تا این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کنیم.

قباد محمدی اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در انجام گشت‌های نظارت و بازرسی از مراکز ورزشی و اماکن عرضه مکمل‌های دارویی، غذایی و پودر‌های بدنسازی مشارکت وهمکاری خواهد داشت.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با اداره ورزش و جوانان نیز این اداره کل متعهد شده که از تمام مالکان باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی به منظور دخالت نکردن در عرضه دارو‌ها، مکمل‌های ورزشی و غذایی و امور پزشکی تعهد نامه ماه محضری اخذ کند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: هم چنین در این تفاهم نامه آموزش مستمر مدیران، مربیان و ورزشکاران باشگاه‌های ورزشی در مورد عوارض مصرف مکمل‌های ورزشی در دستور کار اداره ورزش و جوانان استان قرار گرفته است.

محمدی هم چنین از انعقاد یک تفاهم‌نامه دیگر با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به منظور فرهنگ سازی عمومی جهت مقابله با قاچاق کالا‌های سلامت محور خبر داد.

وی با بیان اینکه مضرات مصرف دارو‌های نیروزا برکسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: مصرف استروئید‌ها سیستم ایمنی بدن را در مقابل تمامی بیماری‌ها از جمله HIV تضعیف می‌کند و این امر نیاز به توجه جدی مسئولان دستگاه‌های ذی ربط دارد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: یکی دیگر از معضلاتی که اخیراً شاهد آن هستیم، استفاده سالن‌های زیبایی بانوان از تجهیزات غیرمجازی است که به سلامت پوست آسیب می‌رساند و این موضوع در اغلب آرایشگاه‌های زنانه فراگیر شده و روندی روبه افزایش دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شهرداری کرمانشاه، سگ کشی نمی‌کند

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲ هزار آرایشگاه زنانه در استان کرمانشاه مجوز فعالیت دارند، گفت: تعداد قابل توجهی آرایشگاه هم بدون مجوز فعالیت می‌کنند که نگرانی ما در این زمینه بیشتر است.