همزمان با ۱۴۰۰ مرکز در سراسر کشور، ۸۰ مرکز مثبت زندگی در استان کرمانشاه با حضور رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: سازمان بهزیستی به عنوان نهادی تأثیر گذار در ارتقای سلامت اجتماعی، […]

همزمان با ۱۴۰۰ مرکز در سراسر کشور، ۸۰ مرکز مثبت زندگی در استان کرمانشاه با حضور رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: سازمان افتتاح ۸۰ مرکز مثبت زندگی در استان کرمانشاهبهزیستی به عنوان نهادی تأثیر گذار در ارتقای سلامت اجتماعی، منشأ ارائه خدمات ارزشمند تخصصی به گروههای مختلف جامعه است .

وی افزود: در آستانه چهل سالگی تأسیس این سازمان و با عنایت به توسعه ماموریت‌ها و افزایش انتظارات جامعه ، ضرورت توسعه خدمات عدالت محور و بهره مندی از ظرفیت های مردمی به منظور سازماندهی شبکه ای از واحدهای غیردولتی فعال در کشور موجب شد طراحی و اجرای راهکاری برای ارائه مجموعه ای از خدمات بر بستر آی تی به جامعه هدف مورد توجه ویژه قرار گیرد

محمدی خاطرنشان کرد: با عنایت به موارد فوق و در راستای تحقق شاخص های سلامت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی تاسیس مراکز مثبت زندگی در پهنه بندی مناسب و متناسب با پراکندگی جغرافیایی و سکونت گاههای گروههای هدف در سطح کشور برنامه ریزی شد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: به همین منظور امروز همزمان با افتتاح ۱۴۰۰ مرکز مثبت زندگی کشور، ۸۰ مرکز در سطح استان فعالیتشان را شروع می کنند.

فرحناز محمدی شاخص ترین فعالیتهای مراکز مثبت زندگی را ارائه خدمات رایگان در بستر آی تی و محله محوری از طریق استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی و تسهیل دسترسی عنوان کرد و گفت: عدالت محوری در توزیع خدمات از طریق نظام مند نمودن ارائه خدمات، شفافیت در رسیدگی به امور جامعه هدف و تجمیع خدمات در قالب یک پرونده خانوار، همچنین اختصاص یک مددکار به ازای ۱۵۰ پرونده خانوار از دیگر شاخصهای مهم این مراکز است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فرضیه خودکشی "آزاده نامداری" قوت گرفت