در چهارمین روز از هفته منابع طبیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با حضور در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه یک اصله نهال به یاد شهید سلیمانی کاشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، آیت الله علما در این مراسم با اشاره به اینکه کاشت نهال از هزار و […]

در چهارمین روز از هفته منابع طبیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با حضور در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه یک اصله نهال به یاد شهید سلیمانی کاشتند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، آیت الله علما در این مراسم با اشاره به اینکه کاشت نهال از هزار و چهارصد سال پیش کاشت نهال در صدا و سیمای کرمانشاه با حضور نماینده ولی فقیه در استانو در زمان رسول خدا (ص) مرسوم بوده، گفت: درخت‌کاری همانند تعلیم و تعلم و مسجدسازی است که باعث تعالی، آگاهی، ترقی و بصیرت انسان می‌شود.

وی افزود: غرس نهال در هر مکانی انسان را شاداب و با نشاط می‌کند و تاثیر فراوانی در روحیه انسان دارد.

امام جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: بر همگان واجب است که علاوه بر حفظ محیط زیست در ترویج فرهنگ درخت‌کاری در این هفته نیز کوشا باشند.

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمانشاه هم در این مراسم «منابع طبیعی، حفاظت و قانون» را شعار چهارمین روز از هفته منابع طبیعی اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۵۵۰ هزار نهال در سطح استان غرس شود.

کولانی بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ آبخیزداری، آبخوان‌داری، گیاهان دارویی، کمربند حفاظتی و نصب انرژی‌های خورشیدی برای جلوگیری از قطع درختان را از برنامه‌های هفته منابع طبیعی اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرانه فضای سبز استان کرمانشاه سه دهم در هکتار است که این میزان یک دهم بیشتر از میانگین کشوری می‌باشد.

یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار از مساحت استان کرمانشاه را عرصه‌های منابع طبیعی و جنگل تشکیل می‌دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
110 پایگاه کمک‌های مردم کرمانشاه را در جشن نیکوکاری جمع‌آوریمی‌کنند