رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ابراز نگرانی از شلوغی بازار و ازدحام مردم در روز‌های پایان سال گفت: مردم باید رعایت فاصله گذاری فیزیکی را جدی بگیرند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر مرادی در نشست ستاد دانشگاهی کرونا اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا آرامستان‌های استان در جمعه غریبان […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ابراز نگرانی از شلوغی بازار و ازدحام مردم در روز‌های پایان سال گفت: مردم باید رعایت فاصله گذاری فیزیکی را جدی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر مرادی در نشست ستاد دانشگاهی کرونا اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ازدحام در روز‌های پایانی سال نگران کننده استکرونا آرامستان‌های استان در جمعه غریبان و پنج شنبه و جمعه آخر سال تعطیل خواهد بود، همچنین باید در خصوص چهارشنبه سوری نظارت‌های لازم صورت گیرد.

وی افزود: احتمال اینکه در ایام نوروز مسافرت به استان کرمانشاه افزایش یابد دور از انتظار نیست به همین دلیل ممکن است با پیک جدید بیماری در پایان فروردین مواجه شویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: با توجه به گزارش‌های رسیده شست و شوی دست‌ها و زدن ماسک در استان تا حدود زیادی توسط مردم رعایت می‌شود، اما رعایت فاصله گذاری فیزیکی بسیار کاهش یافته است و این مسئله به طور قطع زمینه را برای شیوع بیشتر بیماری ایجاد می‌کند.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: باید تلاش و نظارت لازم برای رعایت پروتکل‌ها و اجرای کامل آن در استان صورت گیرد، علاوه بر این در حال حاضر بیماریابی بسیار اهمیت دارد و افزایش شناسایی موارد مثبت سرپایی و قرنطینه افراد مبتلا نقش قابل توجهی را در کنترل کرونا خواهد داشت.

وی یاداور شد: پرسنل بیمارستان‌ها و کادر بهداشت و درمان دانشگاه از زمان شیوع کرونا در راستای مقابله با این بیماری زحمات بسیاری متحمل شدند و تمام تلاش ما بر این است که رضایت مندی پرسنل همواره مد نظر باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اینکه ازدحام در بیمارستان‌ها در ساعات ملاقات موجب ایجاد اختلال در فعالیت پرسنل خواهد شد و در راستای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تا پایان تعطیلات نوروز، عیادت از بیماران در ساعات ملاقات در تمام بیمارستان‌های استان ممنوع است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نتانیاهو به بایدن تبریک گفت