به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، بهمن روشنی در نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر تعداد موارد بستری در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تقریبا ثابت است و وضعیت نسبتا خوبی در استان داریم. وی تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروزی این […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، بهمن روشنی در نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر تعداد موارد بستری در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تقریبا ثابت است و وضعیت نسبتا خوبی در استان داریم.

وی تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروزی این احتمال که آمار بیماران کرونا در اواخر اسفندماه یا در فروردین‌ماه افزایش یابد دور از انتظار نخواهد بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: بنابراین باید در ایام عید نوروز آمادگی لازم در بیمارستان‌ها و به ویژه بیمارستان شبکه‌ها باید وجود داشته باشد و برنامه کاری پزشکان مقیم، آنکال و اورژانس در بیمارستان‌ها در این ایام در اسرع وقت به معاونت درمان ارسال شود.

وی افزود: مسئولین در بیمارستان‌ها باید حضور فعال داشته باشند، همچنین حضور پزشک متخصص  در روزهای تعطیلات نوروز در بیمارستان‌ها الزامی است و تمام بخش‌ها باید فعال باشند.

روشنی با بیان اینکه فعالیت پرسنل باردار در بخش‌های کرونایی ممنوع است، تصریح کرد: مسئولان بیمارستان باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند، همچنین در روزهای تعطیلات در بخش‌های مختلف بیمارستان باید از ترکیب پرسنل باتجربه و پرسنل جدید بهره گرفته شود تا مشکلی در ارائه خدمات مطلوب به بیماران ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز دانشکده دندانپزشکی و کلینیک دندان پزشکی شهید فتاحی نیز صبح تا ظهر آماده ارائه خدمات لازم به شهروندان است. همچنین کلینیک‌های خصوصی دندانپزشکی نیز فعال خواهند بود.

روشنی اظهار داشت: مرکز ترومای بیمارستان آیت‌الله طالقانی با تمام توان در ایام تعطیلات آماده فعالیت خواهد بود، همچنین در صورت نیاز  در بیمارستان امام رضا(ع) امکان پذیریش موارد تروما در روزهای نوروز وجود دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۲۱ خانه ورزش روستایی در دهه فجر تجهیز و افتتاح میشود

وی افزود: با توجه به اینکه ذخایر خون در استان در روزهای پایانی سال کاهش یافته است از پرسنل و کادر درمان می‌خواهم برای نجات جان بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی پیش قدم شوند و خون خود را اهدا کنند.

روشنی ادامه داد: به منظور پیشگیری از چرخه ویروس کرونا در جامعه به‌خصوص در مراکز درمانی، عیادت و ملاقات از بیماران در تمامی بیمارستان‌های استان ممنوع خواهد بود و همشهریان می‌توانند به منظور رعایت حال بیماران به صورت تلفنی و یا از طریق فضای مجازی جویای احوال آنان شوند.

ابراهیم شکیبا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه، گفت: استان کرمانشاه در اجرای طرح شهید سلیمانی بسیار موفق عمل کرده است و از ابتدای طرح تاکنون کارهای بسیار خوبی در راستای مقابله با کرونا انجام شده است.

وی اضافه کرد: بیماریابی در استان به صورت فعال در حال انجام است وحتی بیش از موارد انتظار بوده است.

شکیبا تصریح کرد: انجام تعداد تست‌های رپید و پی.سی.آر در استان به ازای هر بیمار مبتلا به کرونا حدود ۲۰ مورد است و این در حالی است که در پروتکل کشوری به ازای هر مورد مثبت باید ۱۰ مورد تست پی.سی.آر یا رپید از اطرافیان بیمار به عمل آید.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود تعداد تست رپید در شهرستان‌ها نیز افزایش یابد تا نتایج مطلوبی در راستای کنترل بیماری کووید و مقابله با آن بدست آید.

محمدی، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز، اظهار داشت: با زحمات همکاران دانشگاه و کادر بهداشت و درمان و با مدیریت رئیس دانشگاه استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مخدوش کردن شخصیت پیامبر برای مخدوش کردن چهره اسلاماست

وی افزود: وسائل حفاظت فردی به بیمارستان‌ها تحویل داده شده و درخواست‌های دارویی بیمارستان‌ها باید قبل از اتمام داروی ذخیره شده و تهیه و ارسال به موقع داروها به معاونت غذا دارو ارائه شود.

محمدی با بیان اینکه شرکت‌های پخش دارو در ایام تعطیلات نوروز فعال هستند، گفت: دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در شهرستان‌های سنقر و سرپل‌ذهاب باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن نصب و راه‌اندازی شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: بازدید و نظارت بر کارخانه‌های تولید مواد غذایی و کالاهای سلامت محور استان در ایام نوروز باید مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/پ