به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، شهرام کرمی در نشست خبری که ظهر امروز در دادسرا برگزار شد با اشاره به اینکه بیشترین تصرف در اراضی ملی مربوط به اراضی جهاد کشاورزی و مسکن و شهرسازی است اظهار داشت: هرچند قانون در زمینه تغییر کاربری اراضی ملی به صراحت اعلام کرده که در صورت مشاهده […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، شهرام کرمی در نشست خبری که ظهر امروز در دادسرا برگزار شد با اشاره به اینکه بیشترین تصرف در اراضی ملی مربوط به اراضی جهاد کشاورزی و مسکن و شهرسازی است اظهار داشت: هرچند قانون در زمینه تغییر کاربری اراضی ملی به صراحت اعلام کرده که در صورت مشاهده به سرعت اقدام به قلع شود اما به هر دلیلی تاکنون در این زمینه مسامحه شده است و البته با سنددار شدن اراضی این مشکلات کاهش می‌یابد. 

وی با بیان اینکه در ۱۱ ماه گذشته ۷۵۶ مورد از اراضی جهاد کشاورزی استان رفع تصرف شده است در حالی که در ۱۰ سال گذشته در مجموع ۶۲۵ مورد بوده است عنوان کرد: همچنین در طول امسال ۲۳۲ هکتار از اراضی منابع طبیعی اعاده شده و ۸۰ هکتار از اراضی راه و شهرسازی نیز در حال بررسی است.

کرمی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده گلیم و گبه کرمانشاه گفت: حکم رد مال برای محکوم علیه این پرونده صادر شده اما رد مال مستلزم این است که اموالی از محکوم علیه به دست آید و تاکنون هرآنچه به مال‌باختگان پرداخت شده از فروش اموال وی بوده است.

وی با بیان اینکه این پرونده بیش از ۱۳ هزار شاکی داشته است افزود: طلب حدود ۴۳۰ نفر معادل ۲۳ میلیارد تومان باقی مانده است که طلب ۲۰۰ نفر از آن‌ها حدود پنج تا ۶ میلیارد تومان قبل از تعطیلات نوروز پرداخت می‌شود.

دادستان کرمانشاه بیان کرد: برخی تصور می‌کنند که طلب مال‌باختگان را دولت پرداخت کرده در حالی دولت تنها مؤسسه‌ای را به عنوان نماینده برای تصاحب اموال تعیین کرده که پول حاصل از فروش آن‌ها را به حساب دولت واریز کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جذب بیش از ۱۸ هزار حامی جدید در استان کرمانشاه

کرمی با اشاره به اینکه به طور میانگین ماهانه ۴۸۰۰ پرونده به دادسرا واصل می‌شود عنوان کرد: حدود ۱۳۰۰ فقره از موجودی دادسرا و ۲۲۰۰ پرونده در اجرای احکام کیفری کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در زمینه اطاله دادرسی براساس آمار رسمی ۱۰ روز از میانگین رسیدگی در استان کاهش یافته است گفت: استان کرمانشاه در پایش و آزادسازی زندانیان رتبه دوم کشور را کسب کرده و در این طرح پرونده تمام زندانیان بررسی شد و تنها زندانیان بی‌خطر برای جامعه آزاد شدند.

دادستان کرمانشاه با اشاره به اینکه به دلیل مشکلاتی همچون وضعیت نامناسب معیشتی و کرونا در زمینه پیگیری از وقوع جرم چندان موفق نبوده‌ایم و نتوانستیم از ورودی پرونده‌ها بکاهیم افزود: صدور حکم دعوای حاضر را خاتمه می‌دهد اما اختلاف حقیقی را خاتمه نمی‌دهد و از هر ظرفیتی برای تنش‌زدایی و رفع اختلافات استفاده می‌شود.

انتهای پیام/۸۳۲/ ت