به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی اقدام به برگزاری پنجمین جشنواره فیلم کوتاه چراغ در دو بخش فیلم و فیلم‌نامه به میزبانی بیجار نموده است.  پنجمین جشنواره فیلم کوتاه چراغ بر خلاف چهار دوره قبل که در سطح استان برگزار شد به صورت […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی اقدام به برگزاری پنجمین جشنواره فیلم کوتاه چراغ در دو بخش فیلم و فیلم‌نامه به میزبانی بیجار نموده است.

 پنجمین جشنواره فیلم کوتاه چراغ بر خلاف چهار دوره قبل که در سطح استان برگزار شد به صورت منطقه‌ای با حضور استان‌های زنجان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان برگزار شد.

دفاع مقدس در کردستان و نقش شهدای مهاجر و انصار، گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس، تولید و اشتغال، موانع توسعه اقتصادی و حمایت از تولید ملی، آسیب‌های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آن از موضوعات پنجمین جشنواره فیلم کوتاه چراغ بود.

شکست محاصره تبلیغاتی دشمن «فرجام برجام»، سبک زندگی ایرانی _ اسلامی، ماهیت شوم جریانات تکفیری، حمایت از کالای ایرانی-امید آفرینی، تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی، مرد میدان (مروری بر مبارزات و جایگاە سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی)، مدافعان سلامت و قرارگاه پیشرفت و آبادانی از دیگر موضوعات این جشنواره بود.

 از ۱۱ بهمن سال جاری ثبت نام شرکت در جشنواره آغاز شده بود و هنرمندان تا پنجم اسفند فرصت داشتند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

هفتم تا دوازدهم اسفند انتخاب و داوری آثار توسط داوران کشوری انجام شد و ۱۵ اسفند اختتامیه جشنواره با حضور برگزیدگان در سینما آزادی بیجار برگزار شد.

فیلمهای ” مدافع بی‌نام” ساخته روح الله کردمیر و ” ناوک عشق” ساخته شمسی وفایی و فیلمنامه‌های ” نامه به شب” به نویسندگی محدثه کرمی ” باران ناتمام ” نوشته نگین صدقی و “ساعت به وقت کرونا” نوشته شمسی وفایی از انجمن فیلم بسیج هنرمندان کرمانشاه به بخش مسابقه پنجمین جشنواره منطقه‌ای فیلم چراغ راه یافت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
راه اندازی کلینیک اصلاح سبک زندگی در کرمانشاه

“ناوک عشق “حکایت آزاده‌ای است که بعد از سالها منتظر دیدن مامور سازمان مللی است که در اردوگاه‌های عراق با هم آشنا شده‌اند.

مدافع بی‌نام داستان سربازان ایرانی است که در راه مبارزه با داعش از هیج فداکاری و ایثاری دریغ نمی‌کنند.

انتهای پیام/۸۳۳/ ت