به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ محمودرضا مرادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شلوغی بازار و ازدحام مردم در روزهای پایان سال بسیار نگران‌کننده است اظهار داشت: در این راستا بر اساس مصوبه ستاد کرونا آرامستان‌های استان در جمعه غریبان و پنج شنبه و […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ محمودرضا مرادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شلوغی بازار و ازدحام مردم در روزهای پایان سال بسیار نگران‌کننده است اظهار داشت: در این راستا بر اساس مصوبه ستاد کرونا آرامستان‌های استان در جمعه غریبان و پنج شنبه و جمعه آخر سال تعطیل خواهند بود و همچنین باید در خصوص چهارشنبه سوری نظارت‌های لازم صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: احتمال اینکه در ایام نوروز مسافرت به استان کرمانشاه افزایش یابد وجود دارد و بر این اساس ممکن است با پیک جدید بیماری در پایان فروردین مواجه شویم.

مرادی گفت: بنابراین در این زمینه باید پیگیری‌های لازم صورت گیرد و حساس سازی مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به گزارش‌های رسیده اصل شست و شوی دست‌ها و استفاده از ماسک در استان تا حدود زیادی توسط مردم رعایت می‌شود اما رعایت فاصله گذاری فیزیکی بسیار کاهش یافته است و این مسئله به طور قطع زمینه را برای ایجاد بیماری کووید و بروز آن ایجاد می‌کند.

مرادی عنوان کرد: بنابراین باید تلاش و نظارت لازم برای رعایت پروتکل ها و اجرای کامل آن در استان صورت گیرد و علاوه بر این در حال حاضر بیماریابی بسیار اهمیت دارد و افزایش شناسایی موارد مثبت سرپایی و قرنطینه افراد مبتلا نقش قابل توجهی را در کنترل کووید خواهد داشت.

وی گفت: کارکنان بیمارستان‌ها و کادر بهداشت و درمان دانشگاه از زمان شیوع کرونا در راستای مقابله با این بیماری زحمات بسیاری متحمل شدند و تمام تلاش ما بر این است که رضایت مندی پرسنل همواره مد نظر باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
3 پروژه بزرگ آبرسانی با اعتبارات محرومیت‌زدایی در استانکرمانشاه کلنگ‌زنی شد

مرادی افزود: با توجه به اینکه ازدحام در بیمارستان‌ها در ساعات ملاقات موجب ایجاد اختلال در فعالیت پرسنل در ارائه خدمات مطلوب به بیماران بستری خواهد شد و در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بیمارستان‌ها تا پایان تعطیلات نوروز، عیادت از بیماران در ساعات ملاقات در تمام بیمارستان‌های استان ممنوع است.

انتهای پیام/۸۳۲/س