به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، غلامرضا شهبازی در نشست خبری که امروز برگزار شد با اشاره به اینکه ۶۸۹۰ تاکسی، ۲۰۰۰ آژانس و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند اظهار داشت: روزانه یک میلیون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر کرمانشاه جابجا می‌شوند. مدیرعامل سازمان حمل و […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، غلامرضا شهبازی در نشست خبری که امروز برگزار شد با اشاره به اینکه ۶۸۹۰ تاکسی، ۲۰۰۰ آژانس و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند اظهار داشت: روزانه یک میلیون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر کرمانشاه جابجا می‌شوند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل مسافر شهر کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۹۰ دستگاه اتوبوس در شهر کرمانشاه فعال است عنوان کرد: سن فرسودگی تعیین شده برای اتوبوس ۱۰ سال است اما بیشتر اتوبوس‌های کرمانشاه بیش از ۱۰ سال عمر دارند.

شهبازی با اشاره به اینکه اتوبوس‌های کرمانشاه کاملاً برون‌سپاری شده‌اند و سازمان حمل و نقل تنها نظارت بر عملکرد آن‌ها را بر عهده دارد گفت: میانگین سن اتوبوس‌های کرمانشاه ۱۲ سال است به همین دلیل بر اساس پیگیری‌های انجام شده مقرر شده تسهیلاتی برای نوسازی ناوگان در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل مسافر کرمانشاه با بیان اینکه ۵۰ درصد تاکسی‌های کرمانشاه فرسوده هستند افزود: ۱۱۵ دستگاه تاکسی در شهر کرمانشاه نوسازی شده و هرچند برای تعویض تاکسی‌های فرسوده برنامه‌ای وجود ندارد اما در حال پیگیری برای پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای نوسازی تاکسی‌ها هستیم.

شهبازی با اشاره به اینکه تعداد مسافران درون شهری حدود ۳۰۰ هزار نفر در ایام پایانی سال افزایش یافته است گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی اکنون با افزایش مسافران بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته به طوری که تمام اتوبوس‌ها بعد از هر سرویس موظف به ضدعفونی هستند و تاکنون ۳۱۵ دستگاه تاکسی و اتوبوس به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی متوقف شده‌اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
42 فقره از اموال مازاد دولتی در کرمانشاه فروخته شد

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا غربالگری ۴۵۰ راننده‌ ناوگان حمل و نقل عمومی انجام شده و تاکنون هفت راننده اتوبوس و ۲۱ راننده تاکسی به کرونا مبتلا شده‌اند افزود: در زمینه مبارزه با شیوع کرونا ارسال ۶۷ هزار پیامک، توزیع ۱۰۰ هزار ماسک قابل شستشو طی هفت مرحله، راه‌اندازی هشت اکیپ ضدعفونی ثابت و سیار، توزیع ۱۲۵ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده و ۲۵۰ بسته معیشتی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل مسافر شهر کرمانشاه بیان کرد: ۸۰۴۵ راننده ناوگان حمل و نقل عمومی برای دریافت تسهیلات کرونایی به بانک معرفی شدند و تاکنون ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

شهبازی با اشاره به اینکه نرخ جدید کرایه تاکسی به طور معمول ابتدا به شهردار پیشنهاد داده می‌شود و در صورت تصویب شورای شهر اوایل سال ابلاغ می‌شود عنوان کرد: برای پرداخت الکترونیکی در ناوگان حمل و نقل عمومی از سال‌های قبل اقداماتی انجام شده و مقرر شده در سال ۱۴۰۰ کرایه تاکسی به صورت الکترونیکی پرداخت شود اما هنوز سرمایه‌گذاری برای پرداخت الکترونیکی در اتوبوس تمایل نشان نداده است.

وی با اشاره به وضعیت بیمه رانندگان تاکسی و قطع آن از سال ۹۳ عنوان کرد: با توجه به حضور نمایندگان استان در کمیسیون تلفیق از این فرصت استفاده و مکاتباتی انجام شده است که بیمه رانندگان مورد توجه قرار گیرد.

شهبازی با بیان اینکه تعداد دستگاه‌های بازرسی تاکسی در سال آینده به ۹ دستگاه افزایش خواهد یافت گفت: برخورد با مسافربرهای شخصی دغدغه جدی ما است و از طریق دادستان این اختیار به ما داده شده که با هماهنگی پلیس راهور از ابتدای اسفندماه با این دستگاه‌ها به صورت جدی برخورد شود و اکنون به صورت روزانه ۱۰ تا ۱۲ دستگاه توقیف می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پلیس با خودروهای هنجار شکن برخورد می کند

وی با بیان اینکه شهروندان تخلفات ناوگان را در حوزه‌های مختلف گزارش دهند گفت: شماره تلفن‌های ۳۸۲۴۶۵۶۵، ۳۸۲۱۱۹۴۸، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۸۱۵ و تلفن ۱۳۳ آماده دریافت شکایات مردمی است.

انتهای پیام/۸۳۲ /ی