ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه بیشترین زنان جانبازان کشور را دارد. هوشنگ بازوند امروز(۱۹ اسفند)  در کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ ساز که به صورت وبینار  و به منظور تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده استان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به نقش بانوان در دفاع مقدس، گفت: زنان در سالهای دفاع مقدس تاریخ […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه بیشترین زنان جانبازان کشور را دارد.

هوشنگ بازوند امروز(۱۹ اسفند)  در کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ ساز که به صورت وبینار  و به منظور تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده استان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به نقش بانوان در دفاع مقدس، گفت: زنان در سالهای دفاع مقدس تاریخ سازی کردند و بیش از ۲۵۰ هزار شهید را راهی جبهه ها کردند و از این حیث شایسته تکریم هستند.

بازوند با تاکید بر نقش برجسته زنان کرد در دفاع از انقلاب، گفت: آمار شهدا و جانبازان زن استان نشان دهنده حضور پررنگ زنان کُرد در دفاع از اسلام و انقلاب است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: کرمانشاه با ۱۸۰۶ جانباز زن بیشترین جانبازان زن کشور را دارد، ضمن اینکه این استان از حیث زنان شهیده نیز با ۱۰۱۱ زن شهیده رتبه دوم کشوری را دارد. 

وی نقش زنان را در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی اثرگذار دانست و ادامه داد: بعد از گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب با وجود فشارهای دشمنان اسلام و انقلاب به سرکردگی آمریکا، شاهد بالندگی فرزندان ایران اسلامی هستیم که تربیت شده دامان زنان ایرانی هستند. 

در پایان این مراسم که به صورت همزمان با سایر استان های کشور برگزار شد، از تعدادی از زنان جانباز استان تجلیل شد.

انتهای پیام
 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
انصاری فرد از لیست آاک آتن خارج شد