تا پیش از آغاز تعطیلات نوروز؛ تا پیش ازشروع تعطیلات نوروز طلب ۲۰۰ مالباخته دیگر پرونده گلیم و گبه پرداخت  می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،  دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه این پرونده حدود ۱۳ هزار مالباخته داشت که با فروش اموال متهم، بخش بزرگی از این مطالبات […]

تا پیش از آغاز تعطیلات نوروز؛

تا پیش ازشروع تعطیلات نوروز طلب ۲۰۰ مالباخته دیگر پرونده گلیم و گبه پرداخت  می‌شود.

۲۰۰ مالباخته‌ی پرونده گلیم و گبه طلب خود را دریافت می‌کنندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،  دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه این پرونده حدود ۱۳ هزار مالباخته داشت که با فروش اموال متهم، بخش بزرگی از این مطالبات پرداخت شده است گفت: تنها  ۴۳۰  مالباخته‌ی این پرونده‌ باقی مانده است که مجموع طلب آنها ۲۳ میلیارد تومان  است.

شهرام کرمی با بیان اینکه در حال حاضر اموال کمی از متهم برای فروش و تسویه مطالبات این افراد باقی مانده است افزود: دولت هیچ پولی  برای پرداخت مطالبات مالباختگان گلیم و گبه پرداخت نکرده و تمام پول پرداخت شده از محل فروش اموال متهم بوده است.

 

کرمی افزود: در این پرونده دولت یک نهاد مالی  را  مشخص کرد  تا پس از تصاحب اموال محکوم
علیه ،  پول آن‌ها را برای تحویل به مال باختگان ، در اختیار دستگاه قضائی بگذارد.

 

وی با اشاره به اینکه پرونده مربوط به آسیه پناهی ، تکیه معاون الملک ، مانکن‌ها و پرونده قتل دادگستری  پرونده‌هایی هستند که امسال بیشترین بازتاب رسانه‌ای را داشتند گفت: مطابق  مقررات و بر اساس قوانین و ادله  به این پرونده ها رسیدگی خواهد شد.

کرمی با بیان اینکه  ده روز  از میانگین رسیدگی  به پرونده‌ها  کم شده است  گفت: در هر ماه به طور میانگین ۴ هزار و ۸۰۰ پرونده در استان کرمانشاه رسیدگی می‌شود.
وی افزود:  آمار عملکرد  دادسرای کرمانشاه در پایان سال ۹۸  در رده ۳۰ تا ۳۱ کشور قرار داشت، اما امسال با تلاش فراوان   به جایگاه  چهارم کشور  قرار گرفت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تمامی کادر درمان کرمانشاه تا پایان هفته جاری واکسن کرونادریافت می‌کنند/واکسیناسیون بیماران خاص و صعب‌الاعلاج چه زمانیاست؟

کرمی  یکی از راههای جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز  را سند دار شدن  اراضی ملی  عنوان کرد و افزود:  در این زمینه ۱۲۰۰ هکتار از اراضی  مسکن و شهرسازی سند دار شدند.

وی  با بیان اینکه رویکرد  قوه قضاییه حبس زدایی  است و حبس نمی‌تواند راه گشا باشد گفت: از همه ظرفیت‌ها  برای کاهش اختلافات استفاده خواهیم کرد.