استاندار کرمانشاه گفت: بانوان کرمانشاهی در دفاع از انقلاب نقشی مهم و تاریخ ساز داشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در آیین تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده با عنوان کنگره لشکر فرشتگان تاریخ ساز که به صورت ارتباط تصویری برگزار شد گفت: بانوان این سرزمین در دوران دفاع […]

استاندار کرمانشاه گفت: بانوان کرمانشاهی در دفاع از انقلاب نقشی مهم و تاریخ ساز داشتند.

حضور تاریخ ساز زنان کرمانشاهی در دوران دفاع از انقلاببه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در آیین تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده با عنوان کنگره لشکر فرشتگان تاریخ ساز که به صورت ارتباط تصویری برگزار شد گفت: بانوان این سرزمین در دوران دفاع مقدس ، نقش پررنگی در دفاع از انقلاب داشته اند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس آمار، استان کرمانشاه هزار و ۱۱ شهید و هزار و ۸۰۶ جانباز زن دارد  گفت: این استان در مجموع ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۲۲ هزار جانباز و هزار و ۸۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

بازوند گفت: استان کرمانشاه رتبه اول کشور در زمینه تعداد زنان جانباز و رتبه دوم کشوری استان در آمار زنان شهید را داراست که این شاخص‌ها نشان دهنده حضور پررنگ زنان کُرد در دفاع از انقلاب است.

در پایان این مراسم از خانواده بانوان شهید، شیردل، زمانی،  موسوی، گودینی و باقری و نیز خانم های جانباز نجفی و جعفربیگی تقدیر شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مشاغل غیرضروری کرمانشاه در صورت بازبودن به دادستانی معرفیمی‌شوند