به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر اینکه یک باند تهیه و توزیع قصد انتقال مقدار زیادی مواد از استان‌های شرقی کشور به شهرهای غربی را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر اینکه یک باند تهیه و توزیع قصد انتقال مقدار زیادی مواد از استان‌های شرقی کشور به شهرهای غربی را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.  

وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به ردیابی مسیر حرکتی باند قاچاقچیان شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی خودروی آن‌ها را که یک دستگاه کامیون بود در ورودی شهر کرمانشاه توقیف کردند. 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در بازرسی‌های انجام گرفته از این خودرو، ۱۱۲ کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف شد. 

وی با اشاره به دستگیری هر سه عضو باند، از انتقال خودروی توقیفی قاچاقچیان به پارکینگ خبر داد. 

افزایش ۱۲ درصدی کشفیات مواد مخدر در کرمانشاه 

وی در ادامه از کشف حدود ۳ تن مواد مخدر از ابتدای سال‌جاری تاکنون در استان خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حدود ۲ تن و ۶۰۸ کیلوگرم بوده ۱۲ درصد رشد داشته است. 

 جاویدان خاطرنشان کرد: در این مدت ۳۸ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و ۵ هزار و ۲۴۴ نفر قاچاقچی، خرده فروش، توزیع کننده و حمل کننده مواد مخدر نیز دستگیر شده‌اند. 

رئیس پلیس استان کرمانشاه همچنین از رشد ۲۷ درصدی دستگیری قاچاقچیان و ۲۵ درصدی حمل کنندگان مواد مخدر طی سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل سخن گفت و افزود: دستگیری توزیع کنندگان و خرده‌فروشان نیز با سال گذشته تقریبا برابری می‌کند. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مراسم شب های قدر در گلزار شهدا کرمانشاه برگزار میشود

وی در پایان، گفت: از ابتدای امسال نیز تاکنون یک‌هزار و ۳۰۴ معتاد متجاهر با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر جمع‌آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/پ