پژمان صالحی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تبریک عید مبعث و با آرزوی سلامتی برای همگان، اظهار داشت: هر ساله در ایام اسفند به‌خصوص در نیمه دوم آن اعمال جراحی بیشتری در مراکز درمانی انجام می‌شود و مصرف خون بالا می‌رود. وی ادامه داد: با توجه به اینکه در روزهای پایانی […]

پژمان صالحی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تبریک عید مبعث و با آرزوی سلامتی برای همگان، اظهار داشت: هر ساله در ایام اسفند به‌خصوص در نیمه دوم آن اعمال جراحی بیشتری در مراکز درمانی انجام می‌شود و مصرف خون بالا می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال هستیم و مردم بیشتر درگیر خرید و تمیزی منازل هستند قدری بحث اهدای خون فراموش شده است.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: علاوه بر موارد مذکور با بحث کرونا هم مواجهه هستیم که خود مزید بر علتی برای کاهش شدید اهدای خون شده است.

وی اضافه کرد: در این شرایط نیاز به ذخیره خونی برای ۶ الی هفت روز داریم تا این ذخایر به ما اطمینان نسبی دهد که در تعطیلات بتوانیم نیاز مراکز درمانی را در مواقع اورژانسی برطرف کنیم.

صالحی‌فر تصریح کرد: از آنجا که احتمال می‌رود با توجه به محدودیت اعمال شده امکان گسیل مسافر به مناطق غرب وجود دارد، افزایش تردد جاده‌ای و تصادف هم وجود دارد.

وی اضافه کرد: فرآوره پلاکت عمده مصرف بیماران سرطانی است که بیش از سه روز نمی‌توان از آن نگهداری کرد، بنابراین عملا امکان ذخیره‌سازی وجود ندارد.

صالحی‌فر با اشاره به راه‌اندازی پویش‌های مختلف اهدای خون در کشور و استان، گفت: از ۸ تا ۲۵ اسفندماه پویش اهدای خون فوتبالی‌ها را داریم.

وی به پویش حیات سبز با مناسبت هفته منابع طبیعی اشاره و بیان کرد: پویش اهدای خون در اورژانس دیروز برگزار شد و امروز هم به مناسبت روز شهید در خدمت دوستان بنیاد شهید خواهیم بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
عرضه 200درصدی سود میوه توسط دلالان

صالحی‌فر از هم‌استانی‌ها خواست در ایام نوروز اهدای خون را فراموش نکنند و افزود: تا ۲۹ اسفندماه صبح و عصر آماده خونگیری هستیم و از اول فروردین ماه هم در مرکز انتقال خون حضور داریم.

انتهای پیام/پ