ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: بازاریان خیابان مدرس سالیانه مالیات و عوارض می پردازند و شهرداری و مجموعه مدیریت استان موظف است از اقتصاد و معیشت آنان دفاع کند. ▫️استاندار کرمانشاه با تجلیل از نقش‌ آفرینی‌های برجسته بازاریان در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: در ایام بحران کرونا و با وجود فشارهای اقتصادی، بازاریان کرمانشاه علاوه بر […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: بازاریان خیابان مدرس سالیانه مالیات و عوارض می پردازند و شهرداری و مجموعه مدیریت استان موظف است از اقتصاد و معیشت آنان دفاع کند.

▫️استاندار کرمانشاه با تجلیل از نقش‌ آفرینی‌های برجسته بازاریان در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: در ایام بحران کرونا و با وجود فشارهای اقتصادی، بازاریان کرمانشاه علاوه بر حفظ ۵ هزار شغل، توانسته‌اند ۸ هزار شغل جدید نیز  ایجاد کنند که این کار یک افتخار بزرگ است.

هوشنگ بازوند، امروز(۲۰ اسفند)  در نشست صمیمانه با جمعی از بازاریان قدیمی خیابان مدرس کرمانشاه با تجلیل ویژه از نقش‌آفرینی‌ برجسته بازاریان در عرصه‌ها و مقاطع مختلف قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بازاریان پیش از انقلاب با حضرت امام(ره) در ارتباط نزدیک بودند و علاوه بر پشتیبانی از نهضت اسلامی و نیروهای انقلابی، با اعتصاب‌هایی که انجام دادند، رژیم پهلوی را فلج کردند و تمامی این تلاش‌ها و جانفشاهی برای رضای خدا و ترویج اسلام بود.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی هم بازاریان از پشتیبانی کنندگان اصلی جبهه‌ها بودند و در سامان‌دهی گسترده‌ کمک‌ها نقش بسیار برجسته‌ای  داشتند.

استاندار کرمانشاه در ادامه به نقش ممتاز بازاریان کرمانشاه در بحران زلزله اشاره کرد و گفت: در زلزله آبان ۹۶ اولین استارت گسترده کمک به آسیب‌دیدگان را بازاریان شریف و نوع دوست کرمانشاهی آغاز کردند.

وی در ادامه به خسارت ۹ هزار میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد کرمانشاه اشاره کرد و گفت: هرچند بخش قابل توجهی از این خسارت‌های کرونا متوجه بازاریان شده، ولی این عزیزان هیچ‌وقت کارگری را از کار بیکار نکردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سیما و منظر کرمانشاه را برای نوروز شاداب می‌کنیم

بازوند تاکید کرد: علی رغم رکود اقتصادی دوران کرونا بازاریان پنج هزار شغل را تثبیت کردند و علاوه بر آن  هشت هزار شغل جدید هم ایجاد کردند که تاریخ از این حرکت ماندگار به نیکی یاد خواهد کرد.

وی در ادامه با تاکید بر حمایت از بازاریان، گفت: بازاریان خیابان مدرس سالیانه مالیات و عوارض می پردازند و شهرداری و مجموعه مدیریت استان موظف است از اقتصاد و معیشت این قشر شریف دفاع کند.

استاندار کرمانشاه به ضرورت ساماندهی دست فروشی خیابان مدرس اشاره کرد و گفت: حضور بی ضابطه دستفروشان در خیابان مدرس موجب بی نظمی می‌شود و امنیت روانی بازاریان و شهروندان را مختل می کند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، فضا و حریم پیاده رو یک حق مسلم شهروندی است و نباید اجازه دهیم اشغال شود.

بازوندگفت:  دستفروشی یک پدیده فراگیر در جهان سوم است و مختص کرمانشاه نیست و باید برای ساماندهی آن به شکل منطقی برنامه ریزی کنیم. در همین راستا نشست مشترکی با حضور نمایندگان سازمان صمت، اتاق اصناف و حوزه اقتصادی استانداری برگزار می‌شود و برنامه ریزی مناسبی برای سامان‌دهی دستفروشان و جانمایی مکانهای جدید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: مدیریت ارشد استان جایگاه ویژه‌ای برای بازاریان در روند توسعه استان قائل است و پروژه‌هایی مانند طرح پیاده‌راه مدرس تنها در صورت رضایت و مشارکت این عزیزان اجرایی می‌شود.

بازوند تاکید کرد: از نظر مدیریت ارشد استان هر پروژه‌ای که به معیشت و اقتصاد بازاریان کرمانشاه لطمه بزند، قابلیت اجرایی ندارد.

انتهای پیام