ایسنا/کرمانشاه رئیس کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، گفت: هر خانه در کرمانشاه باید یک مرکز گسترش صلح و سازش باشد. پرویز توسلی زاده در مراسم افتتاح دفتر ستاد مصلحین دانشگاه های استان کرمانشاه که امروز(۲۰ اسفند) در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزارشد، بااشاره به تاکیدات رئیس […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، گفت: هر خانه در کرمانشاه باید یک مرکز گسترش صلح و سازش باشد.

پرویز توسلی زاده در مراسم افتتاح دفتر ستاد مصلحین دانشگاه های استان کرمانشاه که امروز(۲۰ اسفند) در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزارشد، بااشاره به تاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر لزوم مردمی کردن دادگستری‌ها، اظهارکرد: براین اساس طی یکسال گذشته کارهای بسیار خوبی را  در دستگاه قضایی استان انجام داده‌ایم که از جمله آنها تکریم مردم، ارتباط بیشتر با آنها و گسترش فرهنگ صلح و سازش بین مردم بوده است.

وی رویکرد گسترش فرهنگ صلح و سازش را از مهمترین اولویت های دستگاه قضایی استان برشمرد و گفت: برای تحقق این هدف، تلاش کرده ایم تا با پایین آوردن سطح اختلافات بین مردم، سطح مراجعات آنها را به  دادگستری ها کم کنیم و اگر هم برای هر فردی پرونده ای قضایی به جریان افتاد، درصورتی که حق باشد، حقش را بدهیم و اگر هم حق نبود، او را قانع کنیم تا با رضایت از دادگستری خارج شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه اضافه کرد: معتقدم هر اختلافی بین مردم هم برای نظام و هم برای خود آن فرد هزینه های زیادی را به همراه دارد، چراکه یا منجربه وقوع جرمی می شود و یا اینکه پرونده ای قضایی شکل داده می شود که آن هم پیامدهای زیادی به همراه دارد.

وی بااشاره به بالا بودن سطح مراجعات مردم به دادگستری های کرمانشاه، اظهار کرد: هرچه مراجعه مردم به دستگاه قضایی کمتر باشد، حاکی از بالا بودن سطح سلامت جامعه است، بنابراین باید همه اهتمام ما این باشد که اختلافات در جامعه را کم کنیم تا سطح مراجعات مردم به دستگاه قضایی کمتر شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
«تقاص خون قاسم حذف اسرائیله بسم الله»

توسلی زاده افزود: حتی اگر اختلافی بین مردم ایجاد می شود، باید بگونه ای در جامعه فرهنگ سازی کنیم که این اختلافات به سمت دستگاه قضایی سوق داده نشود و با حضور بزرگان و ریش سفیدان حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه صاحب نظران اسلامی اختلافات را منشا هزینه می دانند، گفت: اختلافات مردم را از هم دور می کند، می تواند بنیاد خانواده ها را از هم بپاشد و هزینه های مادی و معنوی بسیاری برجای بگذارد.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه با بیان اینکه دستگاه قضایی استان خواهان این است که تمام دو میلیون نفر جمعیت استان برای گسترش فرهنگ و صلح و سازش پای کار بیایند، اظهار کرد: ما نگران بالا بودن اختلافات بین مردم هستیم و در این راستا هر خانه در کرمانشاه باید یک مرکز صلح و سازش باشد و دو میلیون نفر از جمعیت استان برای توسعه فرهنگ صلح پای کار بیایند.

وی در ادامه به راه اندازی اولین دفترستاد مصلحین خارج از دستگاه قضایی استان در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: علاوه بر برنامه هایی که برای توسعه فرهنگ صلح و سازش در خانواده ها داریم، در هر اداره هم می خواهیم اختلافات را پیش از آنکه به  دادگستری ها کشیده شود، بین خودشان حل کنند.  

توسلی زاده اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه حدود ۱۸ هزار دانشجو و ۴۰۰ عضو هیات علمی دارد که می توان از ظرفیت همه آنها برای توسعه این فرهنگ استفاده کرد.

انتقاد رییس دانشگاه آزاد از واگذاری بیمارستان سینا به علوم پزشکی

 فرهاد گل محمدی رئیس دانشگاه آزاد استان کرمانشاه نیز با تاکید براینکه این دانشگاه خواهان ارتباط و تعامل بیشتر با دستگاه قضایی استان است، از حکمی که چندی پیش از سوی دستگاه قضایی استان در پرونده اختلاف بین دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاداسلامی صادر شد گلایه کرد و گفت: طی سالهای گذشته طبق تفاهم نامه ای که بین روسای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شده بود، بیمارستان سینا به دانشگاه آزاد کرمانشاه فروخته شد و در گام اول هم حدود ۴۰۰ میلیون تومان از دانشگاه آزاد بابت این معامله گرفته شد تا زمانی که سند در اختیار این دانشگاه قرار گیرد و مابقی پول را به  دانشگاه علوم پزشکی پرداخت کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فرضیه خودکشی "آزاده نامداری" قوت گرفت

وی افزود: متاسفانه علیرغم اینکه دانشگاه آزاد استان پس از خریداری این بیمارستان حدود دو میلیارد تومان کارهای ساخت و ساز در آن انجام داده بود، در نهایت مشخص شد که سند این بیمارستان به نام دانشگاه علوم پزشکی نیست و مال غیر را به دانشگاه آزاد فروخته است.

رئیس دانشگاه آزاد کرمانشاه اعلام کرد: سرانجام موضوع واگذاری این بیمارستان به دانشگاه آزاد کرمانشاه به دستگاه قضایی کشیده شد و بدون آنکه حتی یک ریال از هزینه های دانشگاه پس داده شود، دادگاه رای را به نفع دانشگاه علوم پزشکی صادر کرد و این بیمارستان از دانشگاه آزاد گرفته شد.

وی خواستار رسیدگی رئیس کل دادگستری استان به این موضوع شد و گفت: متاسفانه به بهانه کرونا اموال دانشگاه آزاد را مصادره کردند و تمام هزینه هایی که کرده بودیم از بین رفت، درحالیکه تخلف را دانشگاه علوم پزشکی کرده بود که اموال غیر را به ما فروخته بود.

انتهای پیام