ایسنا/کرمانشاه کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه رعایت برخی نکات جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا در هنگام خریدهای نوروزی را ضروری دانست. بهمن خدادادیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شلوغی بازارها و افزایش خریدهای نوروزی در روزهای پایانی سال، گفت: امسال شرایط متفاوت است و با وجود کرونا […]

ایسنا/کرمانشاه کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه رعایت برخی نکات جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا در هنگام خریدهای نوروزی را ضروری دانست.

بهمن خدادادیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شلوغی بازارها و افزایش خریدهای نوروزی در روزهای پایانی سال، گفت: امسال شرایط متفاوت است و با وجود کرونا افراد باید رعایت برخی نکات را بصورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: متاسفانه در روزهای اخیر ویروس کرونای انگلیسی هم در استان شناسایی شده و نیاز است که پروتکل ها بصورت ویژه‌تری اجرایی شود.

خدادادیان گفت: در وهله اول توصیه بر این است که افراد حتی‌المقدور از رفتن به بازار و انجام خریدهای نوروزی خودداری کنند، چرا که نوروز امسال باید از برگزاری هرگونه دورهمی و مهمانی و مسافرت رفتن اجتناب شود، بنابراین نیاز چندانی به خرید لباس و وسیله پذیرایی و وسایل سفر و… نیست.

وی افزود: در صورتی که افراد برای خرید اقلام ضروری باید به بازار مراجعه کنند، توصیه می شود در ساعات صبح یا ساعاتی که بازار به نسبت خلوت‌تر است کار خرید خود را انجام دهند.

خدادادیان خاطرنشان کرد: هنگام رفتن به بازار جهت خرید اقلام ضروری هم نیاز است که افراد با توجه به شناسایی کرونای انگلیسی،  حتما از دو عدد ماسک استفاده کنند.

وی افزود: در کنار استفاده از دو عدد ماسک، رعایت فاصله اجتماعی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ضروری است و افراد باید از حضور در حراجی ها و مغازه های شلوغ در بازار جدا خودداری کنند.

خدادادیان توصیه کرد: افراد هنگام خرید ضمن رعایت فاصله اجتماعی، مدت ماندگاری در مغازه‌ها را کم کرده و بیش از چند دقیقه در یک مغازه نمانند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اجرای 4 پروژه بزرگ با ۱۰۰ هزار میلیاردتومان سرمایه گذاری درکرمانشاه

وی افزود: در این شرایط کرونایی ماندن در مکان های مسقف به هیچ عنوان توصیه نمی شود، بنابراین افراد باید از پاساژگردی‌های بی مورد اجتناب کنند.

این کارشناس بهداشت محیط گفت: افراد باید برای خرید حتما از کارت بانکی استفاده کرده و از جابجا کردن پول نقد به دلیل آلودگی بالای آن خودداری کنند و هنگام استفاده از کارت هم، خودشان کارت را کشیده و رمز را وارد کنند و حتما پس از آن از مواد ضدعفونی کننده دست استفاده کنند.

انتهای پیام