به گزارش خبرنگار کردپرس؛ بازوند در نشست شورای اداری استان که با حضور حضرت آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه، وزیر دادگستری، معاونین قوه قضائیه، استاندار کرمانشاه، نماینده معزز ولی فقیه در استان و‌ امام جمعه کرمانشاه، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران عضو شورای اداری برگزار شد؛ اظهار داشت: سردار دل‌ها حاج […]

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ بازوند در نشست شورای اداری استان که با حضور حضرت آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه، وزیر دادگستری، معاونین قوه قضائیه، استاندار کرمانشاه، نماینده معزز ولی فقیه در استان و‌ امام جمعه کرمانشاه، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران عضو شورای اداری برگزار شد؛ اظهار داشت: سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی نماد ملی ۸۰ میلیون جمعیت ایران است و حرکات، رفتار و مکتب حاج قاسم در قلب آن‌ها جای دارد و ایشان در واقع سید شهدای مقاومت جهان اسلام است.

وی افزود: یک هماهنگی و وحدت بسیار خوب و مثال زدنی در سایه نماینده معزز ولی فقیه و پدر معنوی استان در کرمانشاه وجود دارد که این شرایط مناسب به توسعه استان کمک کرده است.

استاندار کرمانشاه گفت: از اقدام رئیس قوه قضائیه در تدوین سند تحول قضایی در گام دوم انقلاب اسلامی تقدیر و تشکر می‌کنم. این سند یک اقدام مهم و موثر است و باعث فراگیری تام و تمام عدالت و جلوگیری از تضییع حقوق خواهد شد.

وی ادامه داد: محوریت قراردادن این سند تحول قضایی با رویکرد مبازره با فساد و همچنین تحقق کارآمدی در سند تحول قضایی باعث اقبال و همکاری بیشتر اقشار مختلف است تا مردم به عنوان یک شهروند از این سند بهره مند شوند. 

مدیر ارشد استان ادامه داد: استان کرمانشاه دارای یک ترکیب قومی شیعه، اهل تسنن و اهل حق است و یک زندگی بسیار مسالمت آمیزی در استان دارند و هیچگونه چالشی بین اقوام وجود ندارد. 

وی افزود: کرمانشاه در دوران دفاع مقدس به دلیل درگیر بودن در جنگ، از توسعه زیرساخت هایی که در بعضی از استان ها با ارز ۷ تومانی شکل گرفت، محروم بود و نتوانست از این مزیت استفاده کند و دچار عقب ماندگی‌هایی شد که این وضعیت، آسیب‌های بسیاری را برای استان در پی داشته است. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
همه دام‌های عشایر کرمانشاه علیه "تب‌برفکی" واکسینهشدند

بازوند با اشاره به اینکه در سال ۹۵ نرخ بیکاری استان به بالاترین حد یعنی ۲۲ درصد رسید در ادامه عنوان کرد: در راستای کاهش این نرخ، سند اشتغال استان تدوین شد و خوشبختانه با هماهنگی همه مدیران و زحمات آن ها اقدامات گسترد‌ه‌ای در ذیل این سندهای بالادستی صورت گرفت توانستیم سالیانه سه درصد نرخ بیکاری را کاهش دهیم. 

وی افزود: خوشبختانه در سال ۹۸ این نرخ بیکاری به ۱۵/۸ رسید که یک کاهش بسیار چشمگیر است. 

مدیر ارشد استان در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در سال ۹۶ تا ۹۹ کرمانشاه با سه بحران مهم زلزله، سیل و کرونا درگیر بوده است. و روز دوم زلزله حضرت آیت‌اله رئیسی در قصرشیرین حضور یافتند و ابعاد این خسارت‌های وسیع زلزله _که بزرگترین زلزله قرن در غرب بود_ را از نزدیک مشاهده کردند‌.

بازوند تاکید کرد: مصوبه توسعه شرق و غرب دارای مشوق های بسیار خوبی است که متاسفانه هنوز اجرائی نشده است.

وی گفت: در جریان زلزله وام ها دو سال امهال شد ولی با توجه به مشکلات اقتصادی، مردم تقاضای اهمال دوباره را دارد که تقاضا داریم حضرت آیت الله رئیسی در نشست سران قوا این موضوع را مطرح کنند.

استاندار کرمانشاه بر اهمیت طرح منطقه آزاد تجاری قصرشیرین تاکید کرد و گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین دارای مزیت های آشکاری نسبت به مرزهای همجوار است و  اگر این طرح تصویب شود؛ می‌تواند عقب ماندگی‌های ۸ ساله دفاع مقدس را جبران کند‌.

وی ادامه داد: راه آهن کرمانشاه به قصرشیرین یک پروژه ملی است که به بندر لاذقیه متصل می‌شود و در سطح کلان کشور باید این پروژه تکلیف شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف دام قاچاق در حمیل