به بهانه سفر آیت‌اله رئیسی به استان کرمانشاه؛ سرویس کرمانشاه _ در آخرین روز کاری هفته، استان کرمانشاه میزبان رئیس قوه قضائیه آیت‌اله رئیسی است، سفری که برای مردمان شریف، شجاع و وفادار این استان محروم، نوید عدالت و رفعت اسلامی را می دهد. کرمانشاه به تعبیر ماندگار رهبر معظم انقلاب، سینه ستبر و چهره […]

به بهانه سفر آیت‌اله رئیسی به استان کرمانشاه؛

ترنم عدالت در دیار بیستون/ محمد هادیفر

سرویس کرمانشاه _ در آخرین روز کاری هفته، استان کرمانشاه میزبان رئیس قوه قضائیه آیت‌اله رئیسی است، سفری که برای مردمان شریف، شجاع و وفادار این استان محروم، نوید عدالت و رفعت اسلامی را می دهد.

کرمانشاه به تعبیر ماندگار رهبر معظم انقلاب، سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی و سرزمین جوانمردی و فتوت است. کرمانشاهیان با تکیه بر همین روحیات پهلوانی و سخاوتمندی در طول تاریخ همچون نگینی ارزشمند بر سینه گلرنگ ایران درخشیده‌اند و وفادارانه مدافع این آب و خاک بوده‌اند.

کرمانشاه رنگین کمان زیبایی از اقلیم‌ها، اقوام، آیین‌ها و مذاهب گوناگون است و در واقع می‌توان آن را یک ایران در مقیاس کوچک‌تر نامید. این استان الگویی ماندگار در زمینه وحدت و احترام متقابل میان اقوام و مذاهب مختلف است.
در کنار این‌ها کرمانشاه از یک محرومیت تلخ و تاریخی رنج می‌برد و سال‌هاست بیکارترین استان کشور لقب گرفته است. 
در واقع این تنوع قومی و مذهبی و وجود محرومیت‌های مضاعف، مردمان این استان را بیش از  هر چیز تشنه عدالت کرده‌است.

و در اینجا عدالت و پایه و اساس ترقی و پیشرفت است توسعه‌ای عادلانه است که اهل حق، تسنن و تشیع در آن مشارکت داشته باشند و نقش آفرینی کنند.

مردم انتظار دارند دستگاه عدالت در این استان  اعمال سلیقه‌های شخصی و تنگ نظرانه افراد در دستگاه‌های مختلف، جای قانون را نگیرد. و افراد به بهانه قومیت و یا آیین و مذهب از فرصت‌های شغلی، امنیت مال و سرمایه و حقوق طبیعی محروم نشوند و همه از رفعت و رحمت اسلامی برخوردار شوند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خط ۳ متروی تهران به راه آهن متصل می شود + جزئیات

 صدا و سیما با به تصویر کشیدن این تنوع و تکثر قومی و فرهنگی زیبا می تواند به وحدت و عدالت در منطقه کمک بسیار کند. مردم انتظار دارند که همپای دیگر هموطنان دیده شوند و صحبت هایشان شنیده شود‌.

رعایت عدالت در واگذاری پست‌ها و مسئولیت‌ها به افراد وابسته به اقوام و مذاهب یکی از مطالبات همیشگی مردم استان است که اجرای آن نیازمند رویکرد بلندنظرانه و بزرگ منشانه تصمیم گیران نهادهای مختلف است. 

شخصیت‌ها و چهره‌های قابل احترام اقوام و مذاهب منطقه، یک ظرفیت بزرگ هستند که می توان در زمینه حل و فصل بسیاری از مشکلات اجتماعی و قضایی از آن‌ها بهره گرفت. 

جامعه کرمانشاهی کاملا این ظرفیت را داراست که سنت فراموش شده معتمدین بین الناس در آن احیاء گردد و با کمک آن‌ها بار سنگین قضایی را سبک‌نموده و جامعه را به سوی ترقی و تعالی رهنمون ساخت.

مردم این استان انتظار دارند دستگاه عدالت در برخورد با  مفسدان، رانت خواران و ویژه‌خواران قاطع باشد چرا که بسیاری از محرومیت‌ها و بی‌عدالتی‌ها در این مفسده‌ها ریشه دارد. از آنجایی که سفر ریاست محترم قوه قضائیه در هر استانی تداعی بخش اقدامات موثر در زمینه های مبارزه با فساد و بی عدالتی می باشد. انتظار می رود سفر کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نگردیده و حداقل پرونده های واگذاری‌ پالایشگاه، زمین خواری های سراب قنبر و مالباختگان شرکت گلیم و گبه، بررسی شود و روند اطاله دادرسی پرونده های حجیم قضایی را با وسع نظر بررسی نموده تا در این وانفسای مشکلات اقتصادی مرهمی بر آلام و دردهای سرزمین جوانمردان و سلحشوران کرمانشاهی گردد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تیم پاراوزنه‌برداری بانوان کرمانشاه صدرنشین مسابقات کشوریشد