به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هدایت حاتمی معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت : دامپروری از استعداد‌های مهم استان کرمانشاه است که جای کار زیادی دارد و بدنبال آن هستیم برای بهره‌مندی بیشتر از این ظرفیت، زنجیره ارزش آن را ایجاد کنیم. او با اعلام اینکه دومین مرکز تولید و تکثیر […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هدایت حاتمی معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت : دامپروری از استعداد‌های مهم استان کرمانشاه است که جای کار زیادی دارد و بدنبال آن هستیم برای بهره‌مندی بیشتر از این ظرفیت، زنجیره ارزش آن را ایجاد کنیم.

او با اعلام اینکه دومین مرکز تولید و تکثیر دام اصلاح شده استان، فردا (۲۱ اسفند) افتتاح می‌شود، گفت : این مجموعه توسط سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید احداث شده است.

حاتمی افزود: این مجموعه در زمینی ۴۲ هکتاری احداث شده و ظرفیت آن ۱۸ هزار راس دام است که فردا فاز اول آن با ظرفیت پنج هزار راس افتتاح می‌شود و بهار سال آینده نیز پنج هزار راس دیگر به ظرفیت آن افزوده خواهد شد و تا پایان سال آینده به ۱۸ هزار راس خواهد رسید.

 حاتمی افزود: برای ایجاد این مجموعه تاکنون ۵۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که ۱۵ میلیارد آن از محل تسهیلات بانکی تامین شده و تا ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

او اشتغالزایی این مجموعه را در فاز اول ۴۰ نفر اعلام کرد که در فاز‌های بعدی تا ۱۶۰ نفر افزایش خواهد یافت.

او با اشاره به اهمیت و نقش این مجموعه در بهبود و افزایش تولیدات دامی استان، گفت: در این مرکز متخصصین حوزه دام روی اصلاح نژاد، چندقلو زایی، افزایش تولید شیر و… کار می‌کنند که از این حیث اهمیت دارد.

معاون استانداری کرمانشاه گفت: در این مجموعه سالانه ۵۰۰ تن گوشت و روزانه پنج تن شیر تولید می‌شود و شیر تولیدی در کارخانه لبنی که در خود مجموعه قرار دارد، به محصولات لبنی تبدیل خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیروزی شاگردان کارلو آنچلوتی و ژوزه مورینیو مقابل حریفان

حاتمی با بیان اینکه این مجموعه‌ها به نوعی راهبر توسعه تولید دام در استان خواهند شد، افزود: در این مجموعه سالانه ۱۰ هزار راس دام مولد نر و ماده تولید و در اختیار علاقمندان به کار در حوزه دامپروری قرار می‌گیرد. ما هم حمایت تسهیلاتی از این افراد خواهیم داشت و از این طریق به معیشت خانوار‌های روستایی هم کمک خواهد شد .

انتهای پیام/د