به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، باقر محمدی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه یک پایگاه امداد و نجات در شهرستان جوانرود وجود دارد، گفت : توسعه احداث پایگاه دیگر امداد و نجات در مناطق مرزی به ویژه در این شهرستان ضروری است. او با اشاره به […]

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، باقر محمدی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه یک پایگاه امداد و نجات در شهرستان جوانرود وجود دارد، گفت : توسعه احداث پایگاه دیگر امداد و نجات در مناطق مرزی به ویژه در این شهرستان ضروری است.

او با اشاره به حضور خود در فرمانداری جوانرود، گفت : انتظار حمایت و پشتیبانی‌های بیشتری در راستای توسعه و اجرای برنامه‌های جمعیت هلال احمر را از فرماندار و مجموعه مدیران شهرستان را دارم.

او از حضور شخص فرماندار در آیین تدفین داوطلب این جمعیت در شهرستان جوانرود قدردانی کرد.

کارنامه موفق جمعیت هلال احمر در تمام بحران‌ها

فرماندار جوانرود ضمن تقدیر حضور معاون جمعیت هلال احمر کشور و دیگر مسئولان جمعیت در این شهرستان گفت: جمعیت هلال احمر در تمام بحران‌ها همچون زلزله آبان ماه ۹۶، سیل و کرونا کارنامه موفقی داشته است.

رستگار یوسفی به اهمیت توجه به مناطق مرزی اشاره کرد و افزود: شهرستان‌های مرزی پیشانی کشور و نظام هستند که باید به لحاظ خدمات و امکانات بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

او افزود: با توجه به مرزی بودن، گستردگی و پراکندگی جمعیت، کوهستانی و سخت‌گذر بودن منطقه، حادثه خیزی جاده‌ها، شهرستان جوانرود نیازمند توجه ویژه مسئولان در راستای توسعه پایگاه‌ها و امکانات امداد و نجات است.

پیگیری بیمه متوفی هلال احمر

فرزین معتمدی مدیرعامل جمعیت استان کرمانشاه هم به فوت یکی از داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان جوانرود اشاره کرد و گفت: پیگیر بیمه این داوطلب متوفی هستیم که امیدوارم به نتیجه برسد .

تعطیلی آرامستان‌های کنگاور

فرماندار کنگاور گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمام آرامستان‌های این شهرستان پنجشنبه آخر سال تعطیل است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال برای مصاف با سوریه

فرزاد الماسی افزود: اولویت ما در شرایط کنونی حفظ سلامت مردم و همچنین رونق کسب و کارهاست.

فرماندار کنگاور با تاکید بر اینکه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم باید به صورت جدی دنبال شود، گفت: با توجه به شناسایی ویروس کرونای انگلیسی و نگرانی جامعه بهداشتی و مردم چنانچه میزان رعایت همگانی دستورات بهداشتی کم شود مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتر در سطح شهرستان خواهیم بود.

او ادامه داد: اکنون رعایت دستورالعمل ها در سطح شهرستان از ۹۰ درصد به ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش یافته که با توجه به شیوع نوع جهش یافته آن شرایط بسیار نگران کننده است.

او گفت: شرایط کنونی وضعیت قابل تضمینی نیست چراکه نمونه‌هایی از ویروس جهش یافته در شهرستان‌های همجوار مشاهده شده و کنگاور با توجه به قرارگیری در شاهراه اصلی و مرکزیت چندین شهرستان از شرایط شکننده و حساسی برخوردار است.

الماسی بر استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه‌های شهرستان در راستای آگاهی بخشی به مردم به منظور مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.

او افزود: برای جلوگیری از ازدحام و شیوع ویروس کرونا هنگام توزیع کالا‌های اساسی در فروشگاه‌های عرضه محصولات، باید نظارت‌ها و سختگیری‌ها در رعایت فاصله گذاری بیشتر شود .

انتهای پیام/د