به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سرهنگ کامران هزارخانی امروز در آیین توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان در ورزشگاه امام خمینی (ره) کرمانشاه اظهار داشت: پایگاه‌های مقاومت بسیج در محلات افراد نیازمند را که معیشت آن‌ها تخت تأثیر کرونا قرار گرفته شناسایی می‌کنند و تاکنون سپاه توانسته ۱۰۰ هزار نیازمند در سطح […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سرهنگ کامران هزارخانی امروز در آیین توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان در ورزشگاه امام خمینی (ره) کرمانشاه اظهار داشت: پایگاه‌های مقاومت بسیج در محلات افراد نیازمند را که معیشت آن‌ها تخت تأثیر کرونا قرار گرفته شناسایی می‌کنند و تاکنون سپاه توانسته ۱۰۰ هزار نیازمند در سطح استان شناسایی کند که تحت حمایت هیچ ارگان و نهاد حمایتی نیستند.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از روش‌های شناسایی نیازمندان طرح شهید سلیمانی است که بعد از شروع این طرح که در کل کشور با همکاری سپاه و وزارت بهداشت انجام شد، تیم‌های حمایتی در محلات حضور دارند و خانواده‌های نیازمند و ضرر دیده از کرونا را شناسایی و در بانک اطلاعاتی خود ثبت می‌کنند.

هزارخانی با اشاره به اینکه امروز نیز هفتمین مرحله از نهضت کمک مؤمنانه با همکاری بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، خیرین و دیگر نهادهای مرتبط برگزار شد گفت: در این مرحله هم ۱۰ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان بین نیازمندان توزیع شد.

هزارخانی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع نهضت کمک‌های مومنانه سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) در استان بیش از ۲۹۰ هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع کرده است افزود: ارزش این بسته‌ها در مجموع به ۸۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی از تداوم نهضت کمک‌های مؤمنانه در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: علاوه بر این کمک‌ها سپاه در تهیه جهیزیه، تهیه و توزیع غذای گرم و توزیع اقلام بهداشتی کمک کرده و تا زمانی که مشکلات مردم به طور کامل رفع نشود سپاه در کنار مردم ایستاده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعمال محدودیت‌های ترافیکی پنج شنبه آخرسال/بسته بودن دربآرامستان ها

سرهنگ سعید بهشتی‌راد فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه نیز در این برنامه با بیان اینکه ۱۵ میلیارد تومان بسته معیشتی در کرمانشاه توزیع شد عنوان کرد: سهم شهرستان کرمانشاه از ۱۰ هزار بسته معیشتی ۳۷۰۰ بسته است و بدون احتساب بسته‌های امروز، سپاه در مجموع در شهرستان کرمانشاه ۵۱ هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۱۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان توزیع کرده است.

بهشتی‌راد عنوان کرد: ‌اکنون ۱۱۰ هزار بیمار زمینه‌ای و سالمند در کرمانشاه وجود دارد که خدمات بهداشتی و معیشتی به آن‌ها ارائه می‌شود و این بخشی از خدمات سپاه و بسیج است.

وی با بیان اینکه عمده‌ترین خدمات سپاه در محرومیت‌زدایی است گفت: اکنون در ۶ محله آسیب‌پذیر مانند آقاجان، ده‌پهن و چم‌بشیر خدماتی مانند ساماندهی معابر، آسفالت کوچه‌ها و روشنایی معابر با پیگیری ما انجام می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه افزود: اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در کنترل و کاهش تعداد مبتلایان کرونا در کرمانشاه بسیار مفید است و با ابلاغ این طرح هر خانه تبدیل به یک پایگاه سلامت شد.

انتهای پیام/۸۳۲/ ت