هوشنگ بازوند از افزایش چشمگیر مصرف گاز در کرمانشاه خبر داد و گفت: مصرف گاز استان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است که تداوم این وضعیت بسیار مشکل آفرین است. به گزارش کردپرس؛ “هوشنگ بازوند” در نشست ویژه برنامه‌ریزی پیرامون اصلاح مصرف سوخت در کشور که به […]

افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در کرمانشاه / در صورت عدم صرفه‌جویی در زمستان با مشکل جدی مواجه می‌شویم

هوشنگ بازوند از افزایش چشمگیر مصرف گاز در کرمانشاه خبر داد و گفت: مصرف گاز استان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است که تداوم این وضعیت بسیار مشکل آفرین است.

به گزارش کردپرس؛ “هوشنگ بازوند” در نشست ویژه برنامه‌ریزی پیرامون اصلاح مصرف سوخت در کشور که به شکل کنفرانس تصویری و با حضور وزرای کشور، نفت و نیرو و استانداران برگزار شد؛ اظهار داشت: ذخیره مخازن سوخت کرمانشاه در مقایسه با استان‌های دیگر از وضعیت مناسبی برخوردار است ولی با این وجود اگر مردم در مصرف گاز صرفه جویی نکنند کرمانشاه هم مانند دیگر استان ها دچار مشکل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش بی رویه مصرف گاز مشکلات زیادی را متوجه کشور و استان خواهد کرد؛ در ادامه گفت: با افزایش مصرف، دولت مجبور است گاز مصرفی نیروگاه‌ها را قطع کند و با اینکار کشور با کمبود برق مواجه می‌شود.

مدیر ارشد استان اظهار داشت: همچنین در این شرایط نیروگاه‌ها مجبورند از سوخت‌های جایگزین استفاده کنند که اینکار منجر به افزایش مواد آلاینده و به خطر افتادن سلامت مردم می شود.

وی افزود: علاوه بر این‌ها بازار صادراتی گاز به کشورهای همسایه را از دست می دهیم و آن نیاز خود را از بازار دیگری تامین خواهند کرد که این به ضرر اقتصاد کشور است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هشدار افزایش مصرف برق با گرم شدن دمای هوا در کرمانشاه