سرویس کرمانشاه _ رییس پلیس فتا استان کرمانشاه هشدار داد: افراد سودجو با فرستادن پیامی با نام جعلی یک شبکه اجتماعی مانند سروش و تلگرام و …، قصد نفوذ به اکانت های کاربران را دارند. به گزارش کردپرس و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ علی عباسی کسانی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه تصریح […]

ترفند تازه هکرها برای دسترسی به اطلاعات افراد

سرویس کرمانشاه _ رییس پلیس فتا استان کرمانشاه هشدار داد: افراد سودجو با فرستادن پیامی با نام جعلی یک شبکه اجتماعی مانند سروش و تلگرام و …، قصد نفوذ به اکانت های کاربران را دارند.

به گزارش کردپرس و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ علی عباسی کسانی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه تصریح کرد: مجرمین سایبری با ارسال پیام با محتوای” اکانت شما به علت خطا و فعالیت زیاد در حال پاک شدن است، اگر می خواهید از پاک شدن جلوگیری کنید شماره تماس خود را ارسال کنید” از شهروندان می خواند شماره تلفن و سپس کد ورود به اکانت را برای آن ها ارسال کنند.
 
وی افزود: در صورت همکاری فرد قربانی، حساب کاربری در اختیار مجرمین سایبری قرار گرفته و مهاجمان از اطلاعات سوءاستفاده و یا برای اخاذی از آن استفاده خواهند کرد.
این مقام انتظامی ادامه داد: تمام اکانت های رسمی در شبکه های اجتماعی دارای یک هلوگرام آبی رنگ به معنای تایید شده در کنار اسم خود هستند .

سرهنگ علی عباسی کسانی به کاربران توصیه کرد: در صورت دریافت چنین پیام هایی از سوی سودجویان حتما بر روی گزینه report spam کلیک کنید تا این کاربران مورد پیگرد ناظرین آن شبکه اجتماعی قرار بگیرند.

وی در ادامه هشدار داد: توجه داشته باشید در صورت همکاری شما با این افراد به راحتی تمام چت ها و حتی عکس های رد و بلد شده شما در گروه های خصوصی در دسترس مهاجمان قرار می گیرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کاربران می توانند با فعال سازی رمز دو مرحله ای امنیت حساب خود را افزایش دهند، همچنین سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند، در صورت نیاز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با همکاران ما در میان بگذارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اسیر تجربه پرسپولیس و سیدجلال شدیم/دربرابر ذوب آهن جبران می‌کنیم