حجت الاسلام هادی عسگری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا اظهار کرد: ۲۲ اسفندماه سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دستور امام راحل بوده که سپس توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز بزرگداشت مقام شهدا نام گذاری شد. وی با تاکید […]

حجت الاسلام هادی عسگری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا اظهار کرد: ۲۲ اسفندماه سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دستور امام راحل بوده که سپس توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز بزرگداشت مقام شهدا نام گذاری شد.

وی با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران همواره قدر شهدای والامقام را دانسته‌اند، افزود: شهدا، مجاهدان در راه خدا هستند که طبق آیات قرآن کریم نمرده و سر سفره الهی مرزوق می‌شوند، لذا مقام این بزرگواران نزد خداوند بسیار بالا بوده و با گرامیداشت و یا عدم توجه به آن‌ها مقامشان ترفیع یا تنزل پیدا نمی‌کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه خدمات ارائه شده به ایثارگران، خانواده ایثارگران و شهدا قابل ذکر نیست، تصریح کرد: با توجه به قول‌های گذشته مبنی بر اهدای زمین برای ساخت و ساز به پنج هزار ایثارگر این استان، تاکنون حدود یک هزار و ۳۰۰ زمین به این افراد واگذار شده است.

عسگری با بیان اینکه مابقی زمین‌ها ظرف حداکثر سه ماه آینده به ایثارگران استان کرمانشاه واگذار خواهد شد، گفت: با توجه به اهمیت بالای اشتغال، زمینه و زیرساخت استخدام فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد توسط دولت باید فراهم شود.

وی ادامه داد: بیمه درمانی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده شهدا و ایثارگران است که دیون بیمه‌های درمانی پرداخت شده و هم اکنون به روز است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ارسال پرونده اعضای شورای شهر کرمانشاه به هیئت حل اختلافاستان