به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد، با تبریک فرارسیدن سالروز مبعث پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: هدف از بعثت پیامبر اکرم (ص) برای حرکت انسان‌ها به سمت حیات طیبه بوده و حیات طیبه جنبه‌های مختلف سیاسی، […]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد، با تبریک فرارسیدن سالروز مبعث پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: هدف از بعثت پیامبر اکرم (ص) برای حرکت انسان‌ها به سمت حیات طیبه بوده و حیات طیبه جنبه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی زندگی انسان‌ها را در بر می‌گیرد.

وی افزود: اگر انسان‌ها به دعوت و بعثت پیامبر اکرم (ص) تسلیم باشند و به آن عمل کنند آن وقت یک انسان جامع خواهیم داشت زیرا پیامبر برای عقلانیت مبعوث شد تا همه جنبه‌های زندگی ما سمت و سوی الهی داشته باشد.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه اگر معنویت و اخلاق در جامعه حاکم شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، خاطر نشان کرد: بالاترین نعمتی که خداوند به ما عطا کرده نعمت هدایت است، البته تمام موجودات دارای هدایت بوده اما انسان دارای هدایت تشریعی است و خداوند قدم به قدم او را هدایت کرده و کتاب داده تا اخلاق و معنویت را کسب کند.

وی بیان کرد: بعثت از بعث گرفته شده و به معنای حرکت دادن و راه انداختن است، بعثت رسول خدا (ص) برای راه انداختن و حرکت دادن انسان‌ها و بشریت به حیات طیبه است.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به معنای سلام گفت: سلامی که هنگام ملاقات بر زبان جاری می‌شود یک دعا بوده و معنای آن طلب سلامتی ظاهر و باطن است.

علما تصریح کرد: ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دست امام خمینی (ره) فقیه عالیقدر بوده و ۲۳ اسفند سالروز فوت آیت الله کاشانی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ستاره های پرسپولیسی به هم رسیدند ؛ زوج جذاب برای خط حمله تیم ملی در دیدار با سوریه

وی ادامه داد: آیت الله کاشانی حق زیادی به گردن مردم ایران دارد، زیرا در مقابل زیاده خواهی انگلیسی‌ها برای قرارداد ۱۰۰ ساله غارت نفت ایران ایستاد و به کمک مصدق صنعت نفت ایران را ملی کرد.