سرویس کرمانشاه _ بهرام درویشی در گفتگو با کردپرس گفت: سدهای استان کرمانشاه حدود ۱۶ میلیون مترمکعب تخصیص آب بلااستفاده در حوزه صنعت دارند ولی متاسفانه این ظرفیت عظیم از سوی سرمایه‌گذاران مغفول مانده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به فقر شدید منابع آب زیرزمینی در کشور در ادامه اظهار داشت: […]

سدهای کرمانشاه 16 میلیون مترمکعب تخصیص بلااستفاده در حوزه صنعت دارند

سرویس کرمانشاه _ بهرام درویشی در گفتگو با کردپرس گفت: سدهای استان کرمانشاه حدود ۱۶ میلیون مترمکعب تخصیص آب بلااستفاده در حوزه صنعت دارند ولی متاسفانه این ظرفیت عظیم از سوی سرمایه‌گذاران مغفول مانده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به فقر شدید منابع آب زیرزمینی در کشور در ادامه اظهار داشت: کرمانشاه از قدیم الایام به استان آب و خاک معروف بوده است ولی متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم از این منابع آبی به شکل مناسبی استفاده کنیم.

وی افزود: دولت در حوزه سدسازی سرمایه‌گذاری‌های بسیار مناسبی در کرمانشاه انجام داده است و وزارت نیرو طی این سال‌ها حدود ۱۲ سد در سطح استان احداث کرده است.

درویشی ادامه داد: این سدها بهترین شرایط را برای تامین آب صنایع بزرگ و توسعه اقتصادی استان ایجاد کرده اند ولی متاسفانه این ظرفیت عظیم از منظر سرمایه‌گذاران مغفول مانده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اطهار تاسف از رویکرد برای سرمایه گذاران گفت: برخی سرمایه‌گذاران این الزام را مطرح می‌کنند که باید پروژه آن‌ها در این نقطه خاص اجرا شود در حالی که در آن نقطه منابع آبی خاصی برای تخصیص وجود ندارد.

وی تاکید کرد: اگر قرار است صنعتی در این استان شکل بگیرد باید این پروژه‌ها در مجاورت سدهایی جانمایی شوند که تخصیص آب صنعت برخوردارند و دارای منابع آبی پایدار هستند.

درویشی هشدار داد: متاسفانه بسیاری از دشت‌های استان به دلیل برداشت‌های بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی، افت مخزن پیدا کرده‌اند و وضعیتی بحرانی دارند.

وی تاکید: شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه کاملا آمادگی دارد آب مورد نیاز پروژه‌هایی را که در مجاورت حوزه سدهای دارای تخصیص آب صنعت، احداث می‌شوند را با ارزان‌ترین قیمت تامین کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اردوهای راهیان نور سبب پیوند نسل‌های انقلاب می‌شود