امام جمعه کرمانشاه گفت: پیروزی وعزت انقلاب اسلامی مرهون رشادت‌ها و جان فشانی‌های شهداست و همه می‌بایست پاسدار آرمان و خون شهدا باشیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته استان با بیان اینکه پیامبر […]

امام جمعه کرمانشاه گفت: پیروزی وعزت انقلاب اسلامی مرهون رشادت‌ها و جان فشانی‌های شهداست و همه می‌بایست پاسدار آرمان و خون شهدا باشیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در برای حفظ انقلاب اسلامی باید پاسدار خون شهدا باشیمخطبه‌های نماز جمعه این هفته استان با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) برای امت اسلامی و بلکه بشریت الگوی کرامت انسانی است، اظهار داشت: پیشرفت و بالندگی جامعه و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی در گرو تبیین و نهادینه شدن مکارم اخلاق در جامعه است.

وی افزود: دستگاه‌های فرهنگی و آحاد مردم باید مفاهیم انسان ساز اسلام را به درستی درک کنند و در زندگی به کار گیرند تا روابطشان مبتنی بر هنجار‌های اخلاقی باشد و در داد و ستد‌های بازار نیز کسب رضای خداوند و خدمت به خلق محور قرار گیرد.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز شهدا خاطرنشان کرد: باید هرچه در توان داریم به کار گیریم تا فرهنگ ایثار و منش شهدا به نسل جوان منتقل شود.

آیت الله علما همچنین با اشاره به ۲۵ اسفند سالروز بمباران شیمیایی حلبچه اقلیم کردستان عراق از سوی رژیم بعثی این کشور گفت: در این اقدام وحشیانه صدام جنایتکار ۵ هزار نفر از مردم کشورش را به خاک و خون کشید و نام خود را در تاریخ سیاه ثبت کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نصب و ارتقاء هفت سایت تلفن همراه امسال در روستا‌هایکرمانشاه