علیرضا منصوریان سرمربی آلومینیوم اراک پس از برتری تیمش مقابل هوادار در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی، در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: جام حذفی، جام شگفتی‌هاست. تحت هیچ شرایطی، هیچ تیمی در لیگ برتر نمی‌تواند بگوید برنده بازی است یا بازنده. وقتی با تیم‌های لیگ یکی بازی می ‌کنید، تیم حریف انگیزه […]

علیرضا منصوریان سرمربی آلومینیوم اراک پس از برتری تیمش مقابل هوادار در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی، در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: جام حذفی، جام شگفتی‌هاست. تحت هیچ شرایطی، هیچ تیمی در لیگ برتر نمی‌تواند بگوید برنده بازی است یا بازنده. وقتی با تیم‌های لیگ یکی بازی می ‌کنید، تیم حریف انگیزه مضاعف دارد. ما با یک فضای روحی و روانی سخت در ۴۸ ساعتی که وارد تیم شدیم، مواجه شدیم. آسیب‌هایی بوده که از باخت در بازی قبل و قبل از آن به تیم وارد شده بود.

اولین هدفمان این بود که فارغ از کیفیت بازی، بتوانیم نتیجه دلخواهی کسب کنیم که هم روحیه بازیکنان برگردد و هم تماشاگرانی که در این فضای کرونایی به تیم احترام گذاشتند. باید کاری بکنیم که آرامش بر سر سفره های هواداران بیاید.

وی گفت: من در ۴۸ ساعت گذشته هیچ کاری نمی توانستم انجام بدهم. اگر بخواهم بگویم من باعث برد تیم شدم، منطقی نیست. تنها کاری که توانستیم بکنیم، مسائل روحی و روانی بود. کار فنی نمی توانستیم انجام بدهیم و در دو سه جلسه خوبی که با بزرگتران تیم داشتیم روی بچه ها کار کردیم.

به رضا عنایتی تبریک می گویم. شناخت کلی روی تیم او نداشتم ولی امروز متوجه شدم چرا تا سه هفته گذشته در صدر جدول لیگ یک بوده است. آنها از معدود تیم های دسته یک هستند که فوتبال بازی می کنند. در خیلی از زمان بازی، نسبت به ما مسلط تر بودند. ما مجبور بودیم هم با آسیب روحی و هم با تیمی که می توانست شگفت ساز باشد، مسابقه بدهیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۳۸۰ محدوده بلوکه‌شده معدنی آماده آزادسازی

وی گفت: اگر ما می خواستیم مالک مطلق بازی باشیم، باید در ۹۰ دقیقه برنده می شدیم. بازی برابری بود. در مجموع تیم فوق العاده خوبی بودند و خیلی ما را اذیت کردند. هم به بچه های خودمان، هم به هواداران اراکی و هم به رضا عنایتی بابت تیم خوبش تبریک می گویم. این برد را به هواداران خوب اراکی و خانواده های بازیکنان تیم تقدیم می کنیم. من تا ۱۰، ۱۲ سال قبل بازی می کردم و می دانم یک تیم بعد از آسیب جدی به لحاظ روحی، دچار چه مشکلاتی می شود.

او ادامه داد: در مجموع اعتقاد من بر این است ما سه گذر سخت در این فصل داریم. امروز توانستیم یکی از آنها را رد کنیم. یک بازی فوق العاده سخت در هفته بعد مقابل مس رفسنجان داریم. بازیکنان باید از لحاظ فیزیکی و ذهنی ریکاوری شوند. از حمایت های مجموعه کل شهر اراک از هیئت فوتبال گرفته تا مدیریت کارخانه، استانداری و اعضای هیئت مدیره و شخص مدیرعامل تشکر می کنم.

منصوریان گفت: هنوز چهره خیلی از بازیکنان را با اسم برای من مطابقت ندارد. زمانی که قصد دارم آنها را صدا بزنم این اتفاق رخ می دهد. این هفته می توانیم با بازیکنان بیشتر آشنا شویم و هم تغییراتی را در روند بازیمان داشته باشیم و هم اینکه بتوانیم بازیکنان را سرحال در اختیار داشته باشیم.

وی درباره نیاز آلومینیوم اراک به یک هافبک بازیساز گفت: ما در دو سه پست به بازیکن جدید نیاز داریم تا حاشیه امنیت تیم را بهتر کند. ما حتما باید در خط دفاعی، هافبک و مهاجم بازیکن جذب کنیم. نیم فصل دوم سختی در پیش داریم و باید تیم تقویت بشود. جدا از جذب هافبک بازیساز، باید آلومینیوم را به تیم بودن نزدیک کنیم ولی در سه پست، به سه بازیکن نیاز داریم که اسامی بازیکنان را با اولویت خرید در اختیار مدیریت قرار می دهیم. البته ما باید نهایت دقت را در جذب بازیکن داشته باشیم که هم تجربه لازم را داشته باشد و هم اینکه بتواند به ما کمک کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جام حذفی بلژیک| صعود خنت در رویارویی لژیونرهای ایرانی

سرمربی آلومینیوم درباره اینکه خط هافبک آلومینیوم امروز باز بازی می کرد، گفت: علت اصلی آن، فضای روحی و عدم اعتماد به نفسی است که پس از شکست مقابل سپاهان به تیم لطمه زده است. من در رختکن به بچه ها گفتم که باید خیلی زحمت بکشیم اگر در نیم فصل اول این امتیازات جمع شده، باید در نیم فصل دوم به قدری زحمت بکشیم تا ثابت کنیم این امتیازات بی دلیل جمع نشده است.

وی در پایان گفت: ما باید تیم را در دو جنبه، جمع کنیم. هم فضای روحی و روانی و هم فضای تمرینی. مسیر مربی قبلی رسول خطیبی را ادامه می دهیم ولی رفته رفته در آن تغییراتی را ایجاد خواهیم کرد.