به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آتش‌باد غلامرضا رضایی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و چهارشنبه آخر سال در راستای دسترسی به خدمات ایمنی و اطفاء حریق در زمان بروز حوادث احتمالی تمهیداتی صورت گرفته است. وی ادامه داد: ۲۲۰ نفر از […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آتش‌باد غلامرضا رضایی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و چهارشنبه آخر سال در راستای دسترسی به خدمات ایمنی و اطفاء حریق در زمان بروز حوادث احتمالی تمهیداتی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ۲۲۰ نفر از نیروهای عملیاتی آتش‌نشانان کرمانشاه برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال در آماده‌باش کامل هستند و تمامی مرخصی‌ها بدین منظور لغو شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه متأسفانه در چهارشنبه آخر سال شاهد اتفاقات ناگواری هستیم، از خانواده‌ها خواست در کنار جوانان و نوجوانان خود باشند، چرا که زمانی یک گروه پنج الی ۶ نفره از جوانان در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند امکان هرگونه اتفاق ناگوار پیش‌بینی می‌شود.

وی از کاهش آمار حوادث ناشی از چهارشنبه‌سوری در مقایسه با سال‌های گذشته خبر داد و افزود: باید هوشیار باشیم و با نظارت بزرگترها این جشن را برپا کنیم ضمن اینکه تصمیمات اتخاذ شده بر این مبنا قرار گرفته که هیچگونه تجمعی در این شب صورت نگیرد.

بیش از ۲۵۰۰ حریق و حادثه در کرمانشاه رخ داد

رضایی ضمن اشاره به حوادث سال ۹۹، اظهار داشت: در سال جاری ۲ هزار ۵۷۷ حادثه اتفاق افتاده که یک هزار و ۶۴۵ مورد از آن مربوط به آتش‌سوزی؛ ۹۳۲ مورد در زمینه امداد و نجات، ۳۱۷ مورد حریق مسکونی؛ ۹۷ مورد حریق تجاری، ۱۷۱ مورد در حوزه وسایل نقلیه، ۲۸۶ مورد آسانسور و ۱۷ مورد ریزش آوار بوده است.

وی فوتی‌های ناشی از حوادث سال ۹۹ را ۴۶ مورد اعلام کرد و افزود: حدود ۳۰۷ مورد مصدوم هم داشته‌ایم که البته بیش از ۲۰ نفر از نیروهای آتش‌نشانان در حوادث مصدوم شدند و حدود ۴۵۸ مورد نیز نجات یافته‌اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۴ بهمن تا ۴اسفند

رضایی ضمن اشاره به مزاحمت‌های تلفنی سازمان، گفت: متاسفانه حدود ۵۰۰ نفر روزانه مزاحم تلفنی داریم که این مورد در عملیات آتش‌نشانی اختلال به وجود آورده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه ضمن فرهنگ‌سازی به همشهریان، اظهار داشت: هر مورد مزاحمت تلفنی امکان دارد در آن لحظه جان یک همشهری را به خطر بیندازد،  لذا تقاضامندیم که نسبت به مزاحمت تلفنی برای ۱۲۵ حتماً اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی صورت پذیرد که دیگر شاهد این گونه موارد در آتش‌نشانی نباشیم.

وی مدت زمانی حضور آتش‌نشانان به محل حادثه را حدود ۵ دقیقه اعلام و بیان کرد: ترافیک در شهر کرمانشاه، متأسفانه یکی موارد سد راه عملیات‌های آتش‌نشانی است.

وی سه فاکتور آمادگی، مانور و آموزش را سبب پیشرفت و موفقیت آتش‌نشانان دانست و گفت: خوشبختانه در آتش‌نشانی شهرداری کرمانشاه این سه فاکتور عملیاتی شده است.

گفتنی است، عملیات نمادین اطفاء حریق توسط آتشنشانان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با حضور خبرنگاران انجام گرفت.

انتهای پیام/پ