به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، غلامرضا رضایی در نشست خبری که امروز در سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه برگزار شد با اشاره به انجام ۲۵۷۷ عملیات در امسال اظهار داشت: از این تعداد ۱۶۴۵ علمیات مربوط به حوادث آتش‌سوزی و ۹۳۲ مورد آن مربوط به عملیات امداد و نجات است. وی عنوان کرد: از مجموع […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، غلامرضا رضایی در نشست خبری که امروز در سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه برگزار شد با اشاره به انجام ۲۵۷۷ عملیات در امسال اظهار داشت: از این تعداد ۱۶۴۵ علمیات مربوط به حوادث آتش‌سوزی و ۹۳۲ مورد آن مربوط به عملیات امداد و نجات است.

وی عنوان کرد: از مجموع عملیات‌های انجام شده عمده‌ترین آن با ۳۱۷ مورد مربوط به حریق واحد مسکونی، ۹۷ مورد حریق واحد تجاری، ۱۷۱ مورد حریق وسایل نقلیه، ۲۸۶ مورد حوادث آسانسور، ۱۷ مورد ریزش آوار و ۱۶۰ مورد رفع آبگرفتگی بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه در مجموع عملیات‌های صورت گرفته ۴۵۸ نفر نجات یافته‌اند گفت: در این عملیات‌ها متأسفانه ۴۶ نفر فوت کرده و ۳۰۷ نفر نیز مجروح شدند.

رضایی با اشاره به اینکه در این عملیات‌ها همچنین ۲۰ آتش‌نشان دچار مصدومیت شدند افزود: یکی از معضلات آتش‌نشانی کرمانشاه مزاحمت‌های تلفنی است که متأسفانه به طرز عجیبی بالا است و همین امر سبب اشغال تلفن ۱۲۵ تاییدآتشنشانی شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد: روزانه به طور میانگین ۴۰۰ تا ۶۰۰ تماس مزاحم تلفنی داریم که موجب اشغال خطوط و گلایه شهروندان شده است.

رضایی با اشاره به پیگیری و شکایت از برخی از این مزاحمان تلفنی گفت: در یک مورد فرد مزاحم روزانه تا ۶۰ بار با شماره تلفن ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس داشته است.

وی معضل دیگر کار نیروهای آتش‌نشانی را ترافیک عنوان کرد و افزود: متأسفانه کم عرض بودن خیابان‌ها و ترافیک، به ویژه در خیابان‌های مرکزی شهر موجب شده آتش‌نشانان با مشکلات بسیاری برای رسیدن به محل حادثه مواجه شوند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هشدار انگلیس درباره احتمال جنگ سرد جدید با چین

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه گفت: با وجود این شرایط میانگین زمان رسیدن نیروها سر صحنه حوادث بین پنج تا شش دقیقه است که کمتر از حد استاندارد است.

رضایی با اشاره به فعالیت ۱۲ ایستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر گفت: پیگیر راه‌اندازی ایستگاه سیزدهم در شهرک جهاد هستیم.

وی افزود: برنامه داریم سالانه بین یک تا دو ایستگاه در شهر کرمانشاه راه‌اندازی کنیم زیرا با توجه به وسعت شهر به ایستگاه‌های بیشتری برای پوشش بهتر نیاز داریم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه در خصوص امکانات و تجهیزات مورد نیاز آتش‌نشانی کرمانشاه گفت: در سال‌های اخیر خریدهای خوبی در بحث تجهیزات داشته‌ایم و همین مسئله موجب شده کمبود چندانی در این زمینه نداشته باشیم.

وی افزود: اکنون تنها وسیله مورد نیاز، تأمین نردبان ۶۸ متری است تا بتوانیم ساختمان‌های بلند شهر را هم پوشش دهیم.

رضایی گفت: نردبان فعلی ۳۲ متر است و با توجه به احداث برج‌ها و ساختمان‌های بلند حتما به یک نردبان ۶۸ متری نیاز داریم که رایزنی‌ها و مکاتبات در این زمینه انجام شده و امیدواریم سال آینده این نردبان به آتش‌نشانی کرمانشاه تحویل شود.

وی با اشاره به جذب بیش از ۲۰۰ نیروی جوان آتش‌نشانی طی امسال گفت: اکنون از نظر کمبود نیرو مشکلی نداشته و میانگین سنی آتش‌نشانان هم به حد خوبی رسیده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه از آماده باش ۲۲۰ آتش‌نشان در چهارشنبه آخر سال خبر داد و افزود: با توجه به استفاده از مواد محترقه در این شب و افزایش احتمال حوادث آتش سوزی، تمام مرخصی آتش‌نشانان در این ایام لغو شده و تمام نیروها در شب چهارشنبه آخر سال در ایستگاه‌ها حضور دارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه در مزر یک هزار و ۴۵۰ مرگ کرونایی

رضایی از والدین خواست تا در این شب بیش از هر زمان دیگر مراقبت فرزندان خود باشند و بدانند خطر در کمین همه است و هرگونه غفلت و بی‌توجهی در این زمینه می‌تواند آسیب جدی برای فرزندان آن‌ها به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/۸۳۲/ح