به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هوشنگ بازوند در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا با اشاره به اینکه امروز ۶۱ مین جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: علاوه بر این ۵۴ جلسه ستاد استانی هم برگزار شده و در مجموع در این ۱۳ ماه شاهد برگزاری ۱۱۵ جلسه کرونا در […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هوشنگ بازوند در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا با اشاره به اینکه امروز ۶۱ مین جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: علاوه بر این ۵۴ جلسه ستاد استانی هم برگزار شده و در مجموع در این ۱۳ ماه شاهد برگزاری ۱۱۵ جلسه کرونا در استان بوده‌ایم. 

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی نیز ۴۹ جلسه تخصصی در این مدت برای کنترل این بحران برگزار کرده است عنوان کرد: استان کرمانشاه تاکنون سه موج بزرگ را پشت سر گذاشته است که در شرایط فعلی وضعیت هفت شهرستان زرد و هفت شهرستان استان آبی است.

استاندار کرمانشاه گفت: اکنون منع تردد به استان وجود ندارد اما اگر پروتکل‌ها رعایت نشود به طور حتم گرفتار موج چهارم کرونا که بسیار مرگبارتر است خواهیم شد.

بازوند افزود: وضعیت شیوع کرونا در خوزستان سیر کاملا صعودی دارد و در استان ایلام نیز آمارها به تدریج در حال افزایش است و خطر بزرگی در کمین سلامتی مردم است و باید با نهایت دقت پروتکل‌ها را رعایت کنند. 

وی با اشاره به خطر شیوع کرونای مرگبار انگلیسی در کشور عنوان کرد: از مسافران خواهش می‌کنیم به خاطر حفظ سلامت خانواده خود و هموطنان امسال هم به کرمانشاه سفر نکنند.

استاندار گفت: از خانواده‌هایی که اقوام و فرزندان آن‌ها در خارج از استان هستند نیز خواهش می‌کنیم از طریق فضای مجازی جویای احوال بستگان شوند زیرا ممکن است فرد ناقلی در میان این افراد باشد و سلامت بقیه را با خطر جدی روبه‌رو کند. 

بازوند درباره ممنوعیت ترددهای مسافری در مرزها گفت: ترددهای مسافری از پنج مرز رسمی استان ممنوع است و کامیون‌های حمل بار نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرایط قرنطینه انجام می‌شود و اگر تست کرونای راننده‌ای مثبت باشد اجازه ورود به پایانه را نخواهد داشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
زخمی شدن ۱۱ نفر بر اثر وقوع ۲ تصادف رانندگی در جاده‌هایروانسر

انتهای پیام/۸۳۲/ح