ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از افزایش ۱۰۰درصدی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در استان در یک روز خبر داد. جلیل بالایی اظهار کرد: تا پایان روز چهارم  ثبت نام (۲۳ اسفندماه) آمار ثبت نام شدگان انتخابات شورای شهر در استان به ۲۸۹  نفر رسید که رشد دو برابری را در یک روز نشان می‌دهد. […]

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از افزایش ۱۰۰درصدی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در استان در یک روز خبر داد.

جلیل بالایی اظهار کرد: تا پایان روز چهارم  ثبت نام (۲۳ اسفندماه) آمار ثبت نام شدگان انتخابات شورای شهر در استان به ۲۸۹  نفر رسید که رشد دو برابری را در یک روز نشان می‌دهد.

وی افزود: در سه روز ابتدای ثبت نام داوطلبان، ثبت نام ۱۳۹ نفر قطعی شده بود که این تعداد امروز حدودا به دو برابر افزایش یافته و به ۲۸۹ نفر رسید.

وی یادآور شد: از مجموع داوطلبان ۲۶۴ نفر مرد و ۲۵ نفر زن هستند.

بالایی خاطرنشان کرد: از مجموع داوطلبان ۱۸۴ نفر مدرک کارشناسی، ۷۰ نفر کارشناسی ارشد، ۲۱ نفر فوق دیپلم و هشت نفر دارای مدرک دیپلم هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان کرماننشاه میزان ایثارگری ثبت نام شدگان را ۱۴  درصد و سهم افرادی که سابقه عضویت در شورا داشته‌اند را ۱۶  درصد عنوان کرد.

وی گفت: بالاترین تعداد داوطلبان با ۸۴ نفر مربوط به شهرستان کرمانشاه و کمترین تعداد به شهرستان صحنه است.

بالایی رشد سه شاخص  جوانگرایی،  استقبال تحصیل‌کردگان و زنان را نسبت به دوره های قبل مشهود دانست و گفت: خوشبختانه در این دوره بیش از ۸۸ درصد داوطلبین دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند، ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال سن دارند و حضور زنان از دو درصد رشد برخوردار می باشد که  در صورت ادامه روند مذکور، فضای انتخابات به سمت رقابت و نشاط بیشتر در حرکت خواهد بود.

انتهای پیام

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیماران کرونایی در کرمانشاه نگران دارو نباشند