استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر منع تردد در جاده‌های استان اعمال نمی شود، گفت: از مسافرین نوروزی می‌خواهیم امسال به کرمانشاه سفر نکنند. هوشنگ بازوند در حاشیه نشست امروز(۲۳ اسفند) ستاد مقابله ملی با کرونا در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان کرمانشاه پرداخت و گفت: […]

 استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر منع تردد در جاده‌های استان اعمال نمی شود، گفت: از مسافرین نوروزی می‌خواهیم امسال به کرمانشاه سفر نکنند.

هوشنگ بازوند در حاشیه نشست امروز(۲۳ اسفند) ستاد مقابله ملی با کرونا در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان کرمانشاه پرداخت و گفت: تاکنون سه موج این بیماری را پشت سرگذاشته ایم و این احتمال وجود دارد که گرفتار موج چهارم بیماری هم بشویم.

وی تصریح کرد: هم اکنون هفت شهرستان استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت آبی و هفت شهرستان هم در وضعیت زرد قرار دارند و در حال حاضر منع ترددی در استان داریم، البته این بدان معنا نیست که از موج چهارم این بیماری غفلت کنیم.

استاندار کرمانشاه افزود: اگرچه در حال حاضر هیچکدام از شهرستانهای استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز و نارنجی نیستند، اما هر لحظه ممکن است دچار این وضعیت شویم که در آن صورت محدودیت‌ها دوباره اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز، درخصوص شرایط کرمانشاه برای پذیرایی از مسافرین نوروزی گفت: باوجود اینکه هنوز در کرمانشاه محدودیتی نداریم، اما از مسافرینی که قصد دارند به کرمانشاه سفر کنند، می خواهیم که امسال به این استان سفر نداشته باشند.

بازوند یادآورشد: همچنین از خانواده هایی که فرزندان و اقوام آنها در خارج از استان هستند نیز می خواهیم امسال به خاطر سلامتی خودشان از مسافرینشان بخواهند که سفری به کرمانشاه نداشته باشند و از طریق فضای مجازی در این ایام جویای احوال هم شوند و سفرهایشان را به بعد از شیوع بیماری کرونا موکول کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ریشه یلدا و «په پگ» در بین کُردها / نصرت اله سپهر

وی عنوان کرد: درحال حاضر برخی استانهای همجوار ما با سیر صعودی بیماری مواجه اند و کرونا در کمین ما هم هست و اگر می خواهیم خسارت های کمتری را متحمل شویم، باید پروتکل های بهداشتی را بصورت جدی رعایت کنیم،

بازوند با توصیه به مردم در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی، گفت: اکنون میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان حدود ۵۵ درصد است که باید افزایش پیدا کند.  

 استاندار کرمانشاه در ادامه به تمهیدات اندیشیده شده در استان برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: برای مقابله با موج چهارم بیماری کرونا، ۱۵۰۰ تخت در استان تدارک دیده شده است.

وی در ادامه در خصوص شرایط مرزهای کرمانشاه با کشور عراق که شیوع بیماری در آن درحال گسترش است نیز گفت: در استان  با کشور عراق پنج مرز رسمی داریم که درحال حاضر منع تردد از هر دو طرف در این مرزها اعمال شده است.

بازوند افزود: البته بحث صادرات به این کشور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حال انجام است و از رانندگان کامیون هایی که در این مسیر هستند، تست های سریع کرونا گرفته می شود.

به گفته استاندار کرمانشاه طی ۱۳ ماه گذشته، علاوه بر ۶۱ جلسه ستاد ملی کرونا، ۴۵ جلسه هم در استان کرمانشاه برگزار شده که  نشان می دهد در این مدت مسئولین استانی جمعا ۱۱۵ جلسه با موضوع کرونا داشته اند که در آنها تصمیماتی برای مقابله با این بیماری اتخاد شده است.