دکتر «ابراهیم شکیبا» به تشریح وضعیت بیماران کرونای جهش یافته موسوم به انگلیسی از ابتدا تا پایان هفته گذشته پرداخت و افزود: در شهرستان کرمانشاه، خانم مبتلای سرپایی که از رهگیری او ۲ فرزند این خانواده مثبت انگلیسی شناسایی شدند هر دو بیمار سرپایی هستند و بستری نشده‌اند و برای ۲۰۰ نفر از اطرافیان بیمار […]

دکتر «ابراهیم شکیبا» به تشریح وضعیت بیماران کرونای جهش یافته موسوم به انگلیسی از ابتدا تا پایان هفته گذشته پرداخت و افزود: در شهرستان کرمانشاه، خانم مبتلای سرپایی که از رهگیری او ۲ فرزند این خانواده مثبت انگلیسی شناسایی شدند هر دو بیمار سرپایی هستند و بستری نشده‌اند و برای ۲۰۰ نفر از اطرافیان بیمار رهگیری و نمونه‌گیری انجام شده است.

وی اظهار داشت: یک مرد بیمار که در حال حاضر در بیمارستان بستری است و برای ۳۰ نفر از اطرافیان بیمار رهگیری و نمونه‌‍گیری انجام شده که موردی شناسایی نشده است.

وی همچنین گفت: خانم بیمار که بستری بوده و در روز ۱۶ اسفند فوت گردید که از ۳۱ نفر از اطرافیان بیمار رهگیری و نمونه‌گیری انجام شده است.

او توضیح داد که سه خانم مبتلای دیگر که هر سه سرپایی بوده و بستری نشده‌اند از نظر کرونای انگلیسی مثبت اعلام شدند و اکنون در منزل ایزوله هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه در ادامه به شناسایی مبتلایان در شهرستان گیلانغرب نیز اشاره کرد و گفت: یک مرد بیمار بستری که از پیگیری و رهگیری اطرافیان و نمونه گیری از ۹۵ نفر افراد در تماس با وی، سه بیمار کرونا جهش یافته دیگر شناسایی شد که یک خانم از آنان بستری و یک خانم و آقای دیگر نیز سرپایی هستند.

دکتر شکیبا همچنین با اشاره به مرزی بودن استان کرمانشاه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و جان‌ باختگان کرونا در عراق اشاره کرد و افزود: خطر کرونا در آن سوی مرز جدی است.

وی اظهار داشت: طبق آمار رسمی که وزارت بهداشت عراق از وضعیت کرونا در این کشور منتشر کرد، تعداد مبتلایان و جان‌باختگان به طرز نگران‌کننده‌ای افزایش داشته است.
 
او از مردم استان کرمانشاه خواست از هرگونه مراوده با عراقی ها از جمله سفر و یا پذیرش مهمان عراقی به هر صورت ممکن خودداری کنند./ایرنا

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۱۰ بهمن تا ۱۰اسفند