رییس کل دادگستری استان با بیان اینکه انتخابات سند آگاه مندی نظام است، گفت: وظیفه ما این است که از ایجاد آسیب‌های احتمالی در این عرصه پیشگیری کنیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، اولین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی به ریاست رئیس کل دادگستری استان و سایر اعضا و مسئولان اجرایی […]

رییس کل دادگستری استان با بیان اینکه انتخابات سند آگاه مندی نظام است، گفت: وظیفه ما این است که از ایجاد آسیب‌های احتمالی در این عرصه پیشگیری کنیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، اولین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی به ریاست رئیس کل دادگستری استان ضرورت پیشگیری از ایجاد آسیب‌های احتمالی در انتخاباتو سایر اعضا و مسئولان اجرایی در سالن شهید قدوسی دادگستری برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با تاکید بر هم افزایی تمامی نهاد‌ها و ارگان‌های دخیل در امر انتخابات به منظور برگزاری انتخابات سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثری اظهار داشت: صیانت از امر انتخابات به عنوان سند آگاهمندی نظام از جمله وظایفی است که بر عهده همه ماست.

توسلی زاده افزود: دشمن به دنبال تغییر در باور‌های مردم است و هدف گیری باور‌های مردم از برنامه‌های اصلی آنهاست که در این راه با سیاه نمایی و برجسته سازی مشکلات و نایده انگاشتن موفقیت ها، در پی رسیدن به اهداف خویش است.

وی اظهار داشت: در چنین شرایطی ما وظیفه داریم با انجام اقدامات فرهنگی مناسب به مقابله با توطئه‌ها و تبلیغات شوم دشمنان بپردازیم و با رصد فضا‌های مختلف اعم از واقعی و مجازی اجازه ندهیم عده‌ای امنیت و سلامت انتخابات را دچار آسیب کنند.

رییس کل دادگستری استان تصریح کرد: همه افرادی که در فضای مجازی دست به اقدامات غیر قانونی می‌زنند باید مسئولیت کار خود را بپذیرند و در این امر با هیچ کس تعارف و تساهلی صورت نخواهد گرفت.

توسلی زاده با اشاره به مسئولیت‌های ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی خاطرنشان کرد: بر آنیم با هر اقدام، امکان و ظرفیتی که سبب ایجاد جرم در امر انتخابات شود با اقدامات پیشگیرانه و قانونی برخورد کنیم و در این دوره بیش از هر دوره‌ای با کج روی‌ها مقابله نماییم تا کار به بهترین شکل ممکن انجام شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد استان کرمانشاهافتتاح می‌شود

در ادامه این نشست و پس از اظهارات حاضرین در جلسه، برخی پیشنهادات از جمله رصد فضای مجازی و تعیین کارگروه برای این موضوع، برخورد با تخلفات و تبلیغات زود هنگام انتخاباتی به عنوان مصوبه اولین جلسه این ستاد تصویب شد.