به گزارش کردپرس؛ یحیی عیدی بیان اینکه بودجه مصوب شهرداری کرمانشاه برای سال ۹۹ یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ شهرداری کرمانشاه طی هشت ماه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه محقق شده است. وی به بودجه سال آینده اشاره کرد و افزود: در حال […]

به گزارش کردپرس؛ یحیی عیدی بیان اینکه بودجه مصوب شهرداری کرمانشاه برای سال ۹۹ یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ شهرداری کرمانشاه طی هشت ماه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه محقق شده است.

وی به بودجه سال آینده اشاره کرد و افزود: در حال تدوین لایحه بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی برای سال ۱۴۰۰ هستیم که اولویت هزینه کرد این بودجه برای توسعه و نگهداری شهر کرمانشاه است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرمانشاه با اشاره به ۹۹ کُد درآمدی برای هزینه های شهرداری در بخش های مختلف شهری، بیان کرد: عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه، عوارض خودرو، عوارض پروانه ساختمانی و… از جمله منابع درآمدی شهرداری است.
 
عیدی از شناسایی منابع مالی جدیدی که تا کنون مورد غفلت قرار گرفته بود، برای افزایش درآمدهای شهرداری خبر داد و افزود: امسال با پیگیری ها و اقدامات بسیار توانستیم ۴۰ میلیارد تومان طلب شهرداری از شرکت نفت را شناسایی کنیم که از این میزان تاکنون چهار میلیارد تومان دریافت و در حال وصول ۱۷ میلیارد تومان دیگر هستیم.

وی با اشاره به تشکیل کمیسیون های شورای راهبردی و شورای معماری در شهرداری، بیان کرد: تشکیل این کمیسیون ها موجب حل و فصل ۷۰۰ پرونده تخلفات ساختمانی راکد وقفل شده و کسب درآمد ۷۰ میلیارد تومانی از این محل شد.

به گفته عیدی، امسال برای اولین بار با معرفی منابع درآمدی و پرونده های راکد شهرداری به بخش خصوصی برای وصول مطالبات شهرداری از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شده است.
 
پرداخت ۴۰ میلیارد تومان حقوق در ماه

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برد شیرین در روز تلخ/ پرسپولیس افسرده دست پُر از تبریز بازگشت

قائم مقام شهردار کرمانشاه با بیان اینکه در ماه ۴۰  میلیارد تومان بابت حقوق پرسنل پرداخت می کنیم، گفت: هم اکنون حقوق تمام پرسنل رسمی، شرکتی، روزمزد و … تا پایان آبان ماه به روز پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: ممکن است حقوق پرسنل برخی از شرکت هایی که صورت وضعیت خود را به موقع ارائه نکرده و یا پیمانکارانی که شهرداری با آنها درگیری حقوقی دارد، پرداخت نشده باشد.

عیدی به وضعیت نیروهای بازنشسته شهرداری نیز اشاره کرد و افزود: در اوایل کار دکتر طلوعی به عنوان شهردار کرمانشاه، ۲۷۰ بازنشسته شهرداری وجود داشت که حق سنوات، معوقات و پاداش پایان خدمت دریافت نکرده بودند، که در حال حاضر تمام حق و حقوق بازنشستگان پرداخت شده است.
 
شهرداری کرمانشاه کاندیدای کسب جایزه «مدیریت مالی ایران»

وی گفت: شهرداری کرمانشاه امسال به دلیل داشتن درآمد مستمر و پرداخت به روز حقوق پرسنل در شرایط بحران ویروس کرونا، کاندیدای کسب جایزه «مدیریت مالی ایران» شده است.
 
عیدی با اشاره به انتشار ۱۹۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت، گفت: تامین ۵۰ درصد از اصل و سود این اوراق مشارکت بر عهده دولت است و هم اکنون این اعتبار برای هزینه کرد در بخش قطار شهری و ناوگان حمل و نقل شهری به حساب شهرداری واریز شده است.
وی افزود: علاوه بر این اوراق، ۴۰ میلیارد تومان دیگر برای تعمییر و تجهیز ناوگان حمل و نقل شهری تخصص یافته است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرمانشاه از پرداخت ماهیانه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از اقساط و جرائم بیمه تامین اجتماعی تلنبار شده طی ۱۰ سال گذشته خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار با پرداخت مبلغ ۴۶ میلیارد تومان به سازمان امور مالیاتی، دیون شهرداری کرمانشاه تسویه شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تصویب منطقه آزاد قصرشیرین، نقطه عطفی در توسعه کرمانشاهاست

وی از شناسایی ۴ هزار و‌ ۹۰۰ میلیارد تومان از املاک شهرداری به عنوان پشتوانه‌ی مالی برای شهرداری خبر داد و افزود: برای اولین بار برای جلوگیری از تضییع اموال شهرداری با تشکیل بانک اطلاعات یکپارچه زمین و مستغلات، دارایی‌های شهرداری را تجدید ارزیابی کردیم که با برنامه ریزی مناسب زمینه سازندگی و آبادانی شهر را ایجاد نی کند.

عیدی اظهار کرد: برای اولین بار در کشور با همکاری دادگستری کرمانشاه، بنگاه های معاملات ملکی را مجاب به استعلام گیری از شهرداری برای انجام هرگونه معامله می کردیم که اجرای آن، موجب کاهش چشم گیر تعداد پرونده های ورودی به دادگستری خواهد شد.
وی شهرداری یک نهاد محلی و مردمی دانست و گفت: هیچگونه اعتباری دولتی به شهرداری ها پرداخت نمی شود و تمام هزینه کردها برای نگهداری و آبادانی شهر را از منابع درآمدی که توسط شهرداری ایجاد می شود، تامین می شود.

عیدی افزود: شهرداری برای ایفای نقش خود در ارتقاء جایگاه شهری، اشتغال، رفاه و بهداشت عمومی، سطح فرهنگی و… نیازمند مشارکت مردم است، لذا از شهروندان می توانند با پرداخت عوارض خود موجب ارتقاء شهر شوند.