به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شهرام کرمی با اشاره به در پیش بودن مراسم چهارشنبه آخر سال، گفت: طی سال‌های اخیر، مراسم چهارشنبه سوری کارکرد سنتی خود را در سراسر کشور از دست داده، به نحوی که تعدادی هنجارشکن دست به اقداماتی می‌زنند که شادی مردم را در این روز به غم […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شهرام کرمی با اشاره به در پیش بودن مراسم چهارشنبه آخر سال، گفت: طی سال‌های اخیر، مراسم چهارشنبه سوری کارکرد سنتی خود را در سراسر کشور از دست داده، به نحوی که تعدادی هنجارشکن دست به اقداماتی می‌زنند که شادی مردم را در این روز به غم تبدیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: در این میان تعدادی افراد سودجو از موقعیت بوجود آمده سوء استفاده کرده و با تولید، نگهداری و یا توزیع مواد محترقه و آتش زای غیراستاندارد امنیت شهروندان را با تهدید جدی روبرو می‌کنند.

دادستان کرمانشاه افزود: علاوه بر این موارد، تراکم جمعیت و تجمیع مردم در شرایط کنونی موجب شیوع هرچه بیشتر بیماری کرونا خواهد شد، بنابراین هرگونه بی توجهی به این موضوع می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبرانی را در پی داشته باشد.

کرمی خاطرنشان کرد: در این راستا، به منظور حفظ امنیت جانی و مالی مردم حسب ماده یازده و تبصره ماده ۱۲ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، ضابطین دستگاه قضایی باید نسبت به کشف و انهدام باند‌های قاچاق مواد محترقه اقدام کنند.

وی اظهار داشت: همچنین شناسایی عوامل و مراکز ساخت، شناسایی انبارها، خودرو‌های فروشنده مواد محترقه و آتش زا و مقابله با تهیه و فروش مواد منفجره و محترقه غیراستاندارد و غیرمجاز در سطح استان باید بصورت جدی در دستور کار ضابطین دستگاه قضایی استان قرار گیرد.

دادستان کرمانشاه افزود: براین اساس، ضمن برخورد قانونی و پلمب انبارها، نتیجه بصورت مستمر همراه مدارک و مستندات به این مرجع ارسال شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آغاز عملیات اجرایی واگذاری اف تی تی اچ به سیصد واحد شهرکصنعتی فرامان