سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه گفت: با تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان و مشارکت بسیار مطلوب مردم آمار فوتی های ناشی از ابتلای قطعی به کرونا امروز بعد از ۱۰۵ روز در کرمانشاه به صفر رسید و باید برای پایداری این شرایط با جدیت بیشتری توصیه ها را رعایت کنیم. به گزارش کردپرس؛ […]

آمار فوتی های کرونا در کرمانشاه بعد از 105 روز به صفر رسید

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه گفت: با تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان و مشارکت بسیار مطلوب مردم آمار فوتی های ناشی از ابتلای قطعی به کرونا امروز بعد از ۱۰۵ روز در کرمانشاه به صفر رسید و باید برای پایداری این شرایط با جدیت بیشتری توصیه ها را رعایت کنیم.

به گزارش کردپرس؛ هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا که امروز به صورت ویدئو کنفرانس به ریاست دکتر روحانی برگزار شد؛ اظهار داشت: خوشبختانه در شبانه روز گذشته آمار فوتی های استان با ابتلای قطعی به صفر رسیده که جا دارد از تلاش های کادر بهداشت و درمان استان تشکر کنیم.

وی افزود: روند کاهشی تعداد مبتلایان و فوتی ها با اعمال محدودیت های آبان و آذر و همکاری بسیار مطلوب مردم شریف استان تداوم دارد و اوج این همکاری را در شب چله شاهد بودیم که پویش های مردمی نیز برای تعطیلی گردهمایی های کوچک و خانوادگی شکل گرفت.

استاندار کرمانشاه به وضعیت رنگ بندی شهرستانها اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر فقط سه شهرستان پاوه، سنقر و کلیایی و کنگاور در وضعیت نارنجی هستند و امیدواریم روند رعایت توصیه های بهداشتی و مشارکت مردم با جدیت بیشتری ادامه یابد تا با عنایت خداوند همه با هم بتوانیم کرونا را شکست دهیم و وضعیت همه شهرها عادی شود.

بازوند تاکید کرد: بر اساس گزارش ستاد ملی کرونا فقط کرمانشاه و ۸ مرکز استان دیگر کشور در وضعیت زرد قرار دارند و تاکید می کنیم نباید مغرور شویم زیرا رفتاری این بیماری بسیار غیرقابل پیش بینی و با ساده انگاری ممکن وارد پیک جدیدی شویم و خسارت های زیادی را متحمل شویم.

وی‌ با اشاره به دیگر مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: محدودیت های تردد شبانه برای شرایط زرد هم وجود دارد و اگر این ممنوعیت ها رعایت شود می توانیم امیدوار باشیم که شهرها به حالت سفید برگردد و شاهد تعطیلی کسب و کارها نباشیم.