به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : با توجه به شرایط کشور و استان در برخی از اقلام به علت اینکه ذینفعان در نرخ‌گذاری کالای مربوطه نظرات متفاوتی دارند تعادل عرضه و تقاضا به هم می‌خورد با کمبود‌های مواجه می‌شویم که این […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : با توجه به شرایط کشور و استان در برخی از اقلام به علت اینکه ذینفعان در نرخ‌گذاری کالای مربوطه نظرات متفاوتی دارند تعادل عرضه و تقاضا به هم می‌خورد با کمبود‌های مواجه می‌شویم که این امر با نبود کالا بسیار متفاوت است.

او گفت : وقتی خبری از کمبود کالایی می‌شود مردم سریع اقدام به انبار خانگی می‌کنند و همین نگرانی سبب کمبود کالا در بازار می‌شود.

او از مردم خواست به مسئولان استان اعتماد کنند و افزود: تمام تلاش ما این است که مردم در این ایام پایانی سال دچار مشکل نشوند و بازار شب عید را با آرامش سپری کنند.

دارابی افزود: برای تهیه کالا‌های اساسی مردم هیچ نگرانی نداریم و مشکلی به لحاظ تهیه و توزیع روغن، مرغ، شکر و برنج نداریم.

این مسئول ادامه داد: یک‌هزار و ۵۰۰ تن برنج هندی (کیلویی ۱۸ هزار) برنج تایلندی (کیلویی ۱۲ هزار تومان)، ۲۵۰ تن مرغ منجمد کیلویی ۱۵ هزار و ۵۰۰ و بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن شکر به قیمت هر کیلوگرم ۸ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار در حال توزیع است.

او ادامه داد: برای شب عید ۷۵۰ تن میوه (۵۰۰ تن پرتقال و ۲۵۰ تن سیب) تهیه شده که از ۲۴ اسفند در شهرستان‌ها و از ۲۵ همین ماه در مرکز استان توزیع می‌شود.

دارابی مصرف ماهانه روغن خانوار، صنف و صنعت کرمانشاه را یک‌هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: الان ما بیش از ۲ هزار تن توزیع می‌کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حذفیات منابع طرح سوال کنکور سال ۱۴۰۱ اعلام شد

او با تکذیب صادرات روغن خوراکی، گفت: وارد کننده روغن خوراکی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان هستیم که آن را فراوری برای مصرف خانوار، صنف و نعت می‌کنیم، پس قاعدتا نمی‌توانیم صادر کننده باشیم.

دارابی به انجام بیش از ۱۵۰ هزار بازرسی تا به امروز اشاره کرد و گفت: بخشی از مشکلات ما به عدم تناسب جرم با جریمه برمی‌گردد که باید حل شود.

او ادامه داد: منکر مشکلات و گرانی‌ها نیستیم، ولی در این شرایط سخت همه از مسئولان گرفته تا کاسبان و اصحاب رسانه و مردم باید همه در کنار هم باشیم، بنابراین همه در برابر وضعیت معیشت مردم وظیفه داریم.

توزیع روزانه ۲۵ تن گوشت مرغ منجمد از امروز در کرمانشاه

نوربخش حاتمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: یک کار تیمی خوبی در استان برای تهیه مرغ در استان صورت گرفت.

او مصرف ماهیانه مرغ استان را ۴ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: ماهیانه ۶ تا ۷ تن مرغ تولید و به بازار عرضه می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: به اندازه مصرف مرغ در بازار عرضه می‌شود، مصرف حالت عادی روزانه حداکثر ۱۰۰ تا ۱۱۰ تن است که این روز‌ها به علت ذخیره‌سازی برای شب عید بیشتر شده است.

او گفت: مشکل کمبود مرغ طی دوسه هفته گذشته در کل کشور بود و شاید ما از استان‌هایی بودیم که با کمترین مشکل و چالش در این زمینه روبه‌رو شدیم.

حاتمی افزود: الان ثباتی در بازار مرغ ایجاد شده و این اطمینان را به هم‌استانی‌ها می‌دهیم که هیچ مشکلی در تامین و تولید مرغ نداریم و در عرضه هم جهاد‌کشاورزی، سازمان صمت و سایر ارگان‌های مربوطه پای کار هستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کمک بیش از ۳.۵ میلیارد تومان به عنوان بسته‌های معیشتی وآزادسازی زندانیان به نیازمندان

او گفت: برای تولید و عرضه برای شب عید هم مشکلی نداریم از امروز شرکت پشتیبانی دام روزانه ۲۵ تن مرغ منجمد کیلویی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای تنظیم بازار به بازار مصرف عرضه می‌کند.

حاتمی قیمت مرغ روز را کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: بیشتر از این قیمت گران‌فروشی است، حتما همشهریان اطلاع دهند تا بازرسان سازمان صمت برخورد کنند.

اشد مجازات قانونی در انتظار محتکران، کم فروشان و گران‌فروشان

شاهی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: رسیدگی به تخلفات و پرونده‌هایی که با ارزاق عمومی مردم در ارتباط است را برعهده داریم.

او افزود: در بحث گران فروشی مرغ محکومیت ۵ میلیارد تومانی کشتارگاه و ۸۰۰ میلیون تمان مرغداری را داشته‌ایم، بنابراین با محتکران، گرانفروشان و… اشد مجازات اعمال می‌شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: کسانی که با سوء‌استفاده با ارزاق و نیاز‌های مردم عرصه را بر مردم تنگ می‌کنند ما هم مجازات‌های سنگین اعمال شده عرصه را بر آن‌ها تنگ می‌کنیم.

او ادامه داد: وظیفه تعزیزات بازرسی نیست، ولی اولویت را بر بازرسی از ارزاق و مایحتاج مردم گذاشته‌ایم که در این راستا رئیس شعبه تعزیرات در مرکز استان و شهرستان‌ها همراه سازمان صنعت و معدن و سایر ارگان‌های ذی‌ربط در گشت‌های بازرسی حضور دارند و اگر لازم باشد در محل رای قانونی را صادر می‌کنند .

انتهای پیام/د