اردبیل در آستانه  چهارشنبه سوری  انفجار شدید ترقه‌های دست‌ساز دو نوجوان مصدوم مشگین‌شهری را راهی بیمارستان کرد. در این حادثه تلخ که در یک مغازه رخ داد، علاوه بر وارد آمدن خسارت هنگفت به صاحب مغازه دو نوجوان بر اثر شدت جراحات از ناحیه سر و صورت دچار مصدومیت شده و اورژانس این دو نوجوان […]

اردبیل در آستانه  چهارشنبه سوری  انفجار شدید ترقه‌های دست‌ساز دو نوجوان مصدوم مشگین‌شهری را راهی بیمارستان کرد.

در این حادثه تلخ که در یک مغازه رخ داد، علاوه بر وارد آمدن خسارت هنگفت به صاحب مغازه دو نوجوان بر اثر شدت جراحات از ناحیه سر و صورت دچار مصدومیت شده و اورژانس این دو نوجوان را به بیمارستان منتقل کرد.

به گزارش فرتاک نیوز، در این حادثه که به دنبال تهیه مواد محترقه دست‌ساز در شهر مشگین رخ داد، نوجوان ۱۸ ساله‌ای بر اثر شدت مصدومیت از ناحیه سر و صورت جراحات سنگینی را برداشته و نوجوان دیگر نیز دچار قطعی انگشتان دست شد.

در آستانه چهارشنبه‌سوری که عده‌ای آن را به چهارشنبه‌سوزی تبدیل کرده‌اند، پلیس استان، اورژانس و مجموعه‌های امدادی از هموطنان خواستند تا از هرگونه ترقه‌بازی و همچنین استفاده از مواد محترقه دست‌ساز جداً پرهیز کرده و اجازه ندهند تا این ایام به جای شادی و سرور تلخ‌کامی نصیب خانواده‌ها شود.

براساس اعلام فرماندهی انتظامی استان اردبیل در روزهای گذشته میزان کشفیات مواد محترقه در استان تا صد درصد افزایش یافته و به نظر می‌رسد تا روز چهارشنبه‌سوری و ایام عید همچنان مراقبت‌ها بیشتر از گذشته انجام شود.

سردار حسینی به فعالیت گشت‌های تلفیقی پلیس با مجموعه قضایی استان در برخورد جدی با اخلالگران نظم عمومی در چهارشنبه‌ آخر سال اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد تا عده‌ای جان و مال و نوامیس مردم را به خطر انداخته و اموال عمومی را نیز به بهانه چهارشنبه‌سوری تخریب کنند.

وی تصریح کرد:‌ پلیس نه تنها در ایام شادی و سرور عید در کنار مردم است بلکه با اقدامات پیشگیرانه سعی می‌کند تا امنیت اجتماعی را ارتقا دهد اما اینکه عده‌ای فرصت‌طلب از ایام شادی مردم استفاده کرده و اقدام به آتش‌سوزی، راه‌بندان و اختلال در حقوق شهروندی می‌کنند، حرکت‌های آنها را بر نمی‌تابد و اجازه نخواهد داد تا آداب و رسوم و سنن قدیم ایرانی‌ها به دلیل برخی بی‌احتیاطی‌ها به بروز حوادث تلخ منجر شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
صعود مقتدرانه تاتنهام به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا